Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Ми передзвонимо
(067) 558 88 90 (050) 401 38 62 (093) 170 18 20 (044) 227 84 38

Заповнення ЄСВ

Алгоритм заповнення ЄСВ на прикладі Е04

Перейдіть до "Меню – Створити – Новий звіт", оберіть ліворуч розділ "Пенсійний фонд" та відповідний місяць і рік звітного періоду (якщо у Вас немає такого розділу, тоді треба увімкнути подачу звітності до ПФУ у налаштуваннях профілю). Праворуч з'явиться список форм звітності, оберіть там "Е04" та натисніть "ОК". Відкриється вікно звіту Е04.

Спочатку звіт містить тільки перелік таблиць. Додайте до нього ті таблиці, які вам потрібні. Це можна зробити двома способами:

  1. Виділіть необхідну таблицю ліворуч, потім натисніть кнопку "Додати аркуш" (кнопка присутня, якщо Ви ще не додавали цей аркуш).
  2. Натисніть правою кнопкою миші на відповідну таблицю та оберіть пункт контекстного меню "Додати аркуш". Таким чином можна додавати і наступні аркуші таблиць при необхідності.

Спочатку заповнюються всі необхідні таблиці, крім першої та шостої (якщо якусь таблицю вам заповнювати не треба, тоді не створюйте для неї аркуша). Потім треба натиснути кнопку "Консолідація даних".

Після цього таблиця 6 заповнюється даними співробітників, це можна зробити кількома способами:

  1. Заповнення з файлу .dbf – імпорт даних щодо співробітників з інших програм (наприклад 1С). Натисніть правою кнопкою миші на таблицю 6 ліворуч, оберіть пункт меню "Імпорт з dbf" та вкажіть файл даних співробітників.
  2. Автоматичне заповнення з довідника – імпорт всіх даних з довідника співробітників поточного профілю Сонати. Натисніть правою кнопкою миші на таблицю 6 ліворуч, оберіть пункт меню "Імпорт з довідника співробітників".
  3. Заповнення з довідника вручну – імпорт окремих даних з довідника співробітників поточного профілю Сонати. Натисніть на кнопку "…" у полі "Номер облікової картки ЗО" відповідного рядку таблиці та оберіть потрібного співробітника з довідника.
  4. Ручне внесення даних – ви можете записати до таблиці дані навіть тих співробітників, яких немає у довіднику вашого підприємства в Сонаті чи в інших програмах. Для цього вам потрібно просто заповнити всі необхідні поля відповідного рядка таблиці з клавіатури.

У першому та другому варіантах Соната автоматично заповнює більшість полів таблиці. Залишається вказати тільки суми нарахованої з/п у графах 17 та 18. У третьому і четвертому варіантах треба вручну вказати значення граф з 10 по 18.

Після цього натисніть "Автоматичний розрахунок" (рахуємо суми та інші формули у таблицях), "Консолідація даних" (переносимо відповідні дані з інших таблиць до таблиці 1) і знову "Автоматичний розрахунок" (рахуємо суми та формули у першій таблиці).

Заповнення звіту завершене, але він ще потребує перевірки. Натисніть кнопку "Перевірка коректності". Якщо десь у тілі звіту знайдеться помилка, то поряд з помилковим полем з'явиться підказка щодо цього на червоному фоні. Знайдені помилки треба виправити для того, щоб звіт коректно прийнявся у ПФУ.

Зверніть увагу, що після кожного виправлення потрібно робити наступні кроки: автоматичний розрахунок, консолідація, знову автоматичний розрахунок, перевірка коректності. Цей ланцюг операцій слід проводити до тих пір, поки після чергової перевірки Соната не поінформує Вас, що звіт заповнено коректно.

Заповнення решти звітів ЄСВ

Інші додатки ЄСВ (Е05, Е06, Е07) заповнюються аналогічним чином за деякими особливостями:

  • Не підтримується функція імпорту співробітників з довідника або з файлу .dbf, тож для цих звітів можливі тільки останні два варіанти заповнення таблиць співробітників: заповнення з довідника вручну та ручне внесення;
  • Непотрібна консолідація, тож ланцюг необхідних операцій після вводу чи зміни значень спрощується і виглядає наступним чином: "Автоматичний розрахунок > Перевірка коректності";
  • З огляду на попередній пункт, очевидно, що всі таблиці цих додатків можуть заповнюватись незалежно одна від одної та в будь-якому порядку.

Також, треба пам'ятати, що Е05 та Е06 заповнюються тільки фізичними особами і тільки за рік.