Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Графік відпусток складається у довільній формі

Графік відпусток складається у довільній формі

14 вересня 2015

      Мінсоцполітики в листі від 29.07.2015 р № 191/10 / 136-15 нагадало, що черговість надання відпусток працівників визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.
      Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.
Оскільки законодавчо не встановлена ​​форма графіка відпусток, він складається у довільній формі.
      Враховуючи, що Закон України "Про відпустки" поширюється на всіх громадян України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, норма закону щодо складання графіка відпусток має бути дотримана і у випадку, коли на підприємстві працює, наприклад, 3 людини.
Особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством.
      Державний контроль за дотриманням законодавства про працю, в тому числі про відпустки, здійснює Держпраці. У разі порушення роботодавцем норм законодавства про працю за результатами перевірки посадові особи Держпраці складають у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення, розглядають справи про такі правопорушення і накладають адміністративні стягнення.
Крім цього Мінсоцполітики зазначає, що в ст. 41 КУпАП встановлено відповідальність також за "інші порушення вимог законодавства про працю", під які, на його думку, підпадає відсутність графіка відпусток.