Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Оприлюднено проект Закону «Про колективні договори і колективних угодах»

Оприлюднено проект Закону «Про колективні договори і колективних угодах»

5 жовтня 2015

Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону «Про колективні договори і колективні угоди». Як повідомляється на сайті відомства, необхідність прийняття документа обумовлена ​​недосконалістю чинного законодавства з питань колективно-договірного регулювання трудових і соціально-економічних відносин працівників і роботодавців, їх представників.

Законопроект пропонує ввести:

  1. новий вид колективних угод -підгалузеві, в переговорах щодо укладення яких можуть брати участь нерепрезентативні всеукраїнські об'єднання організацій роботодавців, господарські об'єднання та громадські організації (їх об'єднання), що представляють інтереси роботодавців певного виду або кількох видів економічної діяльності;
  2. нову форму здійснення соціального діалогу - укладення соціальних пактів, які будуть містити домовленість сторін, в тому числі на національному та територіальному рівнях соціального діалогу.

На думку Мінсоцполітики, соціальні пакти з окремих питань дозволять ефективно вирішувати першочергові завдання соціально-економічної сфери.

На відміну від перевантаженої положеннями генеральної колективної угоди, процес укладання якої на національному рівні соціального діалогу досить тривалий, що зокрема підтверджується ситуацією з колективними переговорами 2012-2015 років, соціальний пакт орієнтований на вирішення конкретного завдання, що дозволить сторонам діалогу в більш стислі терміни досягти взаємоприйнятних домовленостей.