Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Перевірка ДПС під час карантину

Перевірка ДПС під час карантину

6 квітня 2020

МОРАТОРІЙ НА ПЕРЕВІРКИ ВІД ДПС

  1. На який період запроваджено мораторій на проведення перевірок? 

Запроваджується мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 по 31 травня 2020, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ПКУ. Дія мораторію не розповсюджується на перевірки, завершені по 17 березня 2020 року включно. За результатами таких перевірок контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надсилання (вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень з дотриманням порядку та термінів, визначених ПКУ. Введення мораторію на проведення перевірок не позбавляє платників податків права подавати  заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення.

  1. Чи будуть проводитись камеральні перевірки платників податків у період мораторію на проведення перевірок?

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Таким чином зміни, внесені Законом № 533, не передбачають обмежень щодо проведення камеральних перевірок. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків за кожний звітний (податковий) період.

  1. Чи будуть проводитись невиїзні документальні перевірки з питань достовірності нарахування відшкодування ПДВ у період мораторію на проведення перевірок?

Запроваджений Законом № 533 мораторій не поширюється на проведення невиїзних документальних перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ. Платники податку, як мають право на бюджетне відшкодування, отримують його у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених ПКУ, – за результатами документальної перевірки.

  1. Чи будуть проводитись перевірки, передбачені планом-графіком?

Якщо планові перевірки, мали розпочатися у період з 18 березня по 31 травня відповідно до плану-графіка, але на день набрання чинності Закону № 533 не були розпочаті, то терміни їх проведення повинні бути скориговані шляхом перенесення у план-графік на майбутні періоди, після закінчення мораторію. Оновлений план-графік буде оприлюднено на офіційному веб-портал ДПС до 30 березня 2020 року. 6. Що буде з перевірками, які були розпочаті до 18 березня 2020 року, але не завершені? Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершені станом на цю дату, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року.  Територіальним органам рекомендовано надіслати платникам податків, перевірки яких зупинені у зв’язку з запровадженням мораторію, листи-повідомлення про таке зупинення та про поновлення таких перевірок з 1 червня 2020 року.