Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Подання заяви щодо переходу на ЄП з ІI кварталу 2024

Подання заяви щодо переходу на ЄП з ІI кварталу 2024

14 березня 2024

Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування, суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву, за формою, затвердженою Мінфіном.Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів: 
  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою; 
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»; 
  • державному реєстратору під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи – підприємця.
Зареєстровані в установленому порядку ФОПи, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
 
Зареєстровані в установленому законом порядку СГ (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. 
 
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
 
Перехід на спрощену систему оподаткування СГ може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ПКУ.До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.

Для переходу на ЄП з ІІ кварталу 2024 року заяву потрібно подавати до 18 березня включно. 

array (
  'modx.session.created.time' => 1720817312,
)