Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Порядок розблокуання податкових накладник / розрахунків коригувань коригувань за оновленною нормою

Порядок розблокуання податкових накладник / розрахунків коригувань коригувань за оновленною нормою

23 лютого 2023

Мінфін доповнив Порядок розблокування  податкових накладник / розрахунків коригувань новою, революційною, нормою. Оновлення закріплено у наказі Мінфіну  від 12.01.2023 р. № 19. Відповідно до змін, процес приймання рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладник / розрахунків коригуваньбуде проходити так:

Протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання від платника пояснень та копій документів для розблокування податкових накладних, ДПС:

► або приймає рішення про реєстрацію податкових накладник / розрахунків коригувань;

► або приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладник / розрахунків коригувань у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку за встановлною формою.

► або направляє платнику повідомлення з пропозицією надати додаткові пояснення та копії документів.

Зазначене повідомлення ДПС надсилає за затвердженою формою з переліком документів, яких не вистачає для приймання рішення щодо подальшої долі податкових накладник / розрахунків коригувань. На відповідь у платника буде 5 робочих днів. У разі неотримання від платника відповіді, ДПС приймає рішення на підставі попередньо поданих пояснень та копій документів на 7 робочий день після надсилання платнику повідомлення.

Сподіваємося, що податківці не поспішатимуть з прийняттям рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, а надсилатимуть платникам повідомлення про надання додаткових пояснень та документів, таким чином надав платникам другий шанс підтвердити реальність здійснення операції.

Рішення про відмову в реєстрації податкових накладник / розрахунків коригувань, приймається у разі:

- ненадання додаткових письмових пояснень та копій документів при отриманні Повідомлення;

- та/або ненадання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладник / розрахунків коригувань;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Згідно з текстом наказу № 19, він набере чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування 21.02.2023 . Відповідно, всі наведені вище зміни почнуть діяти з 8 березня 2023 року.