Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » У юросіб хочуть забрати єдиний податок

У юросіб хочуть забрати єдиний податок

21 вересня 2015

       Один з найбільш чутливих питань податкової реформи, яку ініціює Міністерство фінансів України, - це зміни в оподаткуванні платників єдиного податку. Старший юрист ЮК Prove Group Антон Каганець прокоментував деякі особливості запланованої реформи.
       Для підприємців, які зараз на першій групі, передбачається залишити спрощену систему оподаткування тільки для фізосіб-підприємців з річним оборотом коштів до 300 тис грн за календарний рік (для ринкових торговців з однією торговою точкою, служб сервісу). Тепер ця група буде називатися "А".
       Чи збільшиться сума сплачуваних податків цією категорією платників?
       Так, збільшиться, навіть якщо не зміниться ставка оподаткування єдиним податком. Оскільки ставка єдиного податку та ЄСВ встановлені в процентному відношенні (відповідно в розмірі 10% і 34,7%) від мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати періодично збільшується. Слід врахувати, що останнє збільшення відбулося 17 вересня 2015 Верховна Рада прийняла закон (законопроект № 3060), яким збільшується мінімальна заробітна плата з першого вересня 2015 на 13,1% (1378 грн.). Отже, вже за підсумками вересня фізичні особи-підприємці повинні нараховувати ЄСВ з мінімальної заробітної плати 1378 грн., (Тобто необхідно платити більше на 13,1% або 55 грн.), А з 1 січня 2016 року сума єдиного податку також збільшиться на 13,1%. Якщо ж мінімальна заробітна плата буде ще підвищуватися і з 1 січня 2016 року, то на цей відсоток підвищення мінімальної заробітної плати підприємці повинні бути готові збільшити свої платежі до бюджету.