Постановою визначена доля ПН/РК, які заблоковані до 01.12.2017 р. і за якими не встигли до цієї дати подати документи. За ними дозволяється подати документи в належні 365 днів після дати виникнення ПЗ, але відповідно до нових правил.
Процедура блокування ПН/РК.Встановлено три ознаки, при попаданні під будь-яку з них ПН/РК будуть одразу, тобто без моніторингу, реєструватися (перші два залишилися в колишньому вигляді):
1) ПН/РК складена на неплатника або операцію, звільнену від ПДВ;
2) обсяг постачання в ПН/РК поточного місяця менше 500 тис. грн., і директор керує не більше ніж трьома платниками ПДВ;
3) податкове навантаження за попередні 12 місяців більше 3 % (раніше було 5 %), і сума ПДВ у ПН/РК поточного місяця не перевищила в 1,3 раза максимальні ПЗ в одному з 12 попередніх місяців.
У проекті вже немає «гривневої» ознаки для великих платників (раніше було — більше 5 млн грн. податків у 2016 році), тож їх ПН тепер теж можуть блокувати.
Інші ПН/РК повинні моніторитися на відповідність критеріям ризиковості платника і критеріям ризиковості операцій, а також показникам позитивної історії платника.
Якщо платник відповідає критеріям ризиковості, реєстрація ПН/РК зупиниться.
Те ж саме відбуватиметься і у випадку, якщо ПН/РК відповідають критеріям ризиковості операцій (крім випадку, коли платник має позитивну податкову історію).
Критерії ризиковості платників і операцій, а також показники для ідентифікації «позитивності» історії платника повинна визначити ДФСУ за узгодженням з Мінфіном.
Критерії ризиковості ДФСУ оприлюднить на своєму сайті, а показники «позитивності» історії конкретного платника будуть кожного 10 числа оновлюватися в його електронному кабінеті.
Новий реєстр.Крім того, з’явиться у відкритому доступі Реєстр зупинених ПН і РК. Пропонована форма Реєстру дозволить платникові точно знати, на якому етапі знаходяться його заблоковані ПН/РК. Щоправда, на перший місяць для Реєстру передбачений тестовий режим.
Комісії.Створення «блокувальних» комісій ДФС передбачається не лише на центральному, але і на регіональному рівні.
Рішення за заблокованими ПН/РК повинні прийматися регіональними комісіями протягом 5 днів, що настають за днем отримання документів. ПН/РК платників з обсягом постачання в поточному місяці до 30 млн грн. реєструються після ухвалення позитивного рішення в регіонах, а рішення щодо ПН/РК платників, які перевищили зазначений обсяг, передаються нагору — комісії ДФСУ.
Для схвалення або відхилення рішення нижчої за рівнем комісії у ДФСУ буде 7 днів (але вони обчислюються від тієї ж дати подання платником документів).
Рішення комісій набувають чинності в день їх остаточної реєстрації у вищезгаданому Реєстрі. При порушенні 7-денного строку заблокована ПН/РК реєструється в автоматичному режимі.
Таблиця.Таблиця даних платника залишилася за попередньою формою, причому їй передбачена та сама роль — після того як її приймуть фіскали, ПН/РК з кодами товарів/послуг, що потрапили в Таблицю, блокуватися не повинні. Більше того, передбачено, що Таблиці, враховані ДФСУ з 1 липня 2017 року, і далі продовжать свою «антиблокувальну» дію.
Що стосується пояснень, переліку документів і механізму їх подання, то тут мало що міняється.
Важливо! Уводиться механізм подання скарг на рішення комісій в електронному вигляді!
Постанова набуде чинності через 15 днів з дня її офіційного оприлюднення.