Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Блокування ПН/РК:

Блокування ПН/РК:

14 березня 2018

Блокування ПН/РК: нові Порядки

Кабмін затвердив нові Порядки: зупинення реєстрації ПН/РК, роботи комісій ДФСУ і розгляду скарг на рішення комісій. Нові критерії блокування ПН/РК доручено розробити ДФСУ

ПН/РК, заблоковані до 01.12.2017 р.У п. 2 постанови вирішена доля ПН/РК, заблокованих до цієї дати і за якими не встигли до неї подати пояснення і документи. Платники з 23 березня отримають право подати пояснення і документи за такими ПН/РК протягом 365 днів з дати виникнення ПЗ, відображених у цих ПН/РК.

Тепер пройдемося по Порядках. Почнемо з найцікавішого — нового Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН (далі — Порядок зупинення).

Ознаки, що звільняють від блокування ПН/РК.Їх три (при відповідності хоча б одній з них ПН/РК не блокуватимуться):

— ПН/РК складена на неплатника або операцію, звільнену від ПДВ;

— обсяг постачання в ПН/РК поточного місяця менше 500 тис. грн. (мабуть, як і раніше, — без ПДВ) і директор керує не більше ніж трьома платниками ПДВ;

— податкове навантаження за попередні 12 місяців* більше 3 % (раніше було — 5 %) і сума ПДВ у ПН/РК поточного місяця (з урахуванням ПН/РК, поданої для реєстрації) не перевищила в 1,4** раза максимальні ПЗ в одному з 12 попередніх місяців. Показник податкового навантаження повинен на 1 число кожного місяця перераховуватися і до 10 числа «оприлюднюватися» в електронному кабінеті.

* Відношення загальної суми сплачених податків, зборів і ЄСВ до загальної суми постачань товарів і послуг, оподатковуваних ПДВ (за ставками 20 % і 7 %), зазначених платником у зареєстрованих ПН/РК, протягом 12 місяців, що передують звітному.

** У проекті (і в «старих» ознаках) було — в 1,3 раза.

ПН/РК великих платників податків*** тепер теж повинні блокувати.

*** Минулого року, нагадаємо, не блокувалися ПН/РК платникам ПДВ, що сплатили більше 5 млн грн. податків у 2016 році.

Критерії та «історія».Якщо платник не вписався хоч би в одну з цих ознак, його ПН/РК моніторяться на відповідність критеріям ризиковості платника і критеріям ризиковості операцій, а також показникампозитивної історії платника.

Критерії ризиковості (платника та операцій), а також перелік показників «позитивної історії» повиннавизначити ДФС за погодженням з Мінфіном, ознайомити з ними «податковий» Комітет ВРУ таоприлюднити їх на своєму веб-сайті. Загалом, КМУ абсолютно незаконно переклав ці питання зі своєї «голови на голову» ДФСУ, та ще й наказав це зробити в «ненормативному» вигляді!..

Отже, при моніторингу, якщо платник відповідає критеріям ризиковості, реєстрацію ПН/РК зупинять. Те ж саме – і у випадку, якщо ПН/РК відповідають критеріям ризиковості операцій, але за виняткомвипадку, коли платник має позитивну податкову історію. Показники позитивної історії платника ДФСУ повинна перераховувати щомісячно і 10 числа місяця, що настає за звітним, публікувати в електронному кабінеті.

Після блокування.Механізм розблокування загалом подібний до старого. У квитанції про блокування ПН/РК фіскали тепер повинні зазначати більше інформації про критерії, за якими відбулося блокування ПН/РК (п. 13****).

**** Тут і далі в дужках ми, де визнали корисним, зазначаємо пункти (і додатки) з Порядку зупинення.

Що стосується пояснень, переліку документів і механізму їх подання, то тут трохи розширено перелік документів, що подаються при зупинці, і детальніше прописано вимоги до пояснення (див.пп. 14 і 15), та (важливо!) — з’явилася можливість «групового» подання документів не до однієї, а відразу до декількох ПН/РК. Це допустимо в ситуаціях, коли постачання — за одним договором, або за типовими операціями (з однаковими кодами товарів/послуг). Подання — тільки в електронному вигляді. Податківці повинні на веб-сайті розмістити інформацію про засоби зв’язку, за якими можна подавати пояснення/документи (п. 10).

Крім того, у відкритому доступі вони повинні розмістити і вести електронний Реєстр зупинених ПН і РК (див. додаток 1)! Реєстр дозволить платникові точно знати, на якому етапі перебувають його заблоковані ПН/РК. Щоправда, на перший місяць для Реєстру передбачений тестовий режим.