Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Чи обкладаються ПДВ операції з поставки примірників комп'ютерних програм

Чи обкладаються ПДВ операції з поставки примірників комп'ютерних програм

19 жовтня 2015

ДФСУ в листі 06.10.2015 р. № 21155/6/99-99-19-03-02-15 розглянула звернення підприємства щодо обкладення ПДВ операцій із постачання примірників комп’ютерних програм шляхом реалізації споживачам сім-карти з нанесеним на ній реєстраційним номером для подальшого скачування таких програм із веб-сайту.

У п. 261 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ визначено, що для операцій із постачання програмної продукції, тимчасово, із 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р., запроваджено пільговий режим обкладення ПДВ, згідно з яким звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання програмної продукції. Особливості обкладення ПДВ операцій із постачання програмної продукції викладено в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міністерства доходів від 07.10.2013 р. № 536.

Відповідно до цієї консультації, податківці виділяють такі умови:

  • якщо постачається примірник комп’ютерної програми з наданням (постачанням) ліцензії, яка є переліком умов щодо обмеженого використання такої комп'ютерної програми за її функціональним призначенням й одночасно є складовою постачання самої комп'ютерної програми, то така операція звільняється від обкладення ПДВ. При цьому режим звільнення від обкладення податком застосовується на всіх етапах постачання примірника комп'ютерної програми: від особи, яка її створила, до споживача;
  • якщо послуги з технічної підтримки (установлення, налаштування, тестування, виявлення й усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм), що здійснюється її виробником, є складовою постачання програмної продукції, то операції з постачання програмної продукції, до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (установлення, налаштування, тестування, виявлення й усунення недоліків) програмної продукції (комп’ютерних програм), звільняються від обкладення ПДВ;
  • якщо послуги з технічної підтримки (установлення, налаштування, тестування, виявлення й усунення недоліків) програмної продукції (комп’ютерних програм) не входять до складу вартості програмної продукції та постачаються не її виробниками, то вони обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Зважаючи на викладене вище, фіскали дійшли висновку, що на операції платника податку з постачання примірників комп'ютерної програми з одночасним наданням покупцю ліцензії на право використання такої програми поширюється режим звільнення від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозділу 2 р. XX ПКУ.