Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » ДФС про заповнення РК до ПН для зміни номенклатури товарів/послуг

ДФС про заповнення РК до ПН для зміни номенклатури товарів/послуг

13 грудня 2017

Нагадуємо, в останній день реєстрації податкових накладних за першу половину листопада 2017 року ДФС здивувала платників ПДВ своїм роз'ясненням щодо складання двох РК до ПН для зміни номенклатури товарів/послуг. Тепер наближається термін реєстрації ПН за другу половину листопада. ДФС змінює свою позицію, видаляє попередню консультацію і публікує нову.     

У новій консультації податківці нагадали, що статтею 192 ПКУ визначено порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту платників у разі зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. Таке коригування здійснюється на підставі РК до ПН, зареєстрованих в ЄРПН.

Крім того, РК до ПН складається також і у випадках, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду УКТ ЗЕД чи коду ДКПП.

Діюча форма РК до ПН передбачає, зокрема, у Розділі Б табличної частини графу 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» (далі – графа 1).

Тобто, при складанні РК до ПН у графі 1 в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка ПН що коригується. Зазначення у графі 1 РК порядкового номера відповідного рядка ПН дає можливість в автоматичному режимі чітко ідентифікувати рядок ПН (номенклатуру), стосовно якого у РК проводиться коригування.

У разі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури постачання товарів/послуг в РК до ПН необхідно одночасно вилучити одну товарну позицію та/або додати одну чи декілька інших товарних позицій. При цьому, під одним і тим самим порядковим номером рядка як в ПН, так і в РК до неї не може обліковуватись дві різних товарних позиції.

Тому РК до ПН, які складаються у випадку зміни (доповнення) номенклатури постачання товарів/послуг, слід складати з урахуванням наступного.

Якщо після складання та реєстрації в ПН відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг постачальник (продавець) у розрахунку коригування зі знаком «–» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). При цьому у графі 1 такого РК в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка ПН, що коригується (номенклатура якого анулюється).

Для додавання нової товарної позиції, якої не було у ПН, яка корегується, в РК до ПН зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції). При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в ПН, що корегується.

Наприклад, у ПН було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і потрібно анулювати товар (номенклатуру) по другому рядку та додати новий товар (номенклатуру). В такому разі в РК до такої ПН:

- для анулювання товару, зазначеного у рядку «2» податкової накладної, у графі 1 зазначається номер рядка «2» і зі знаком «-» вказуються показники щодо такого товару;

- для додавання нового товару (номенклатури), у графі 1 вказується «4» і зі знаком «+» вказуються показники щодо нового товару.

У графі 2 РК до ПН у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».

У разі, якщо відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників ПН, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку у РК до ПН, у графі 1 якого відображається № за порядком рядка ПН, що коригується.

При цьому якщо в результаті складання постачальником РК відбувається збільшення суми компенсації, або якщо коригування номенклатури у підсумку не змінює суму компенсації, то такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Якщо в результаті складання РК відбувається зменшення суми компенсації, то такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, для чого постачальник надсилає такий РК отримувачу.

Але і цю консультацію вже видалено з сайту ДФС. Платникам податків чекати на нові роз'яснення?!