Замовлення успішно відправлено
Продаж програм: (067) 558 88 02(050) 442 71 99(093) 170 18 20 Замовити дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ми Вам передзвонимо.
Спасибі, ваша заявка прийнята.
Найближчим часом наш менеджер зв'яжеться з Вами.
Техпідтримка: (067) 558 88 90 (050) 401 38 62 (093) 170 18 20 (044) 227 84 38
Головна » Новини та публікації » ДФСУ: нюанси реєстрації РК в ЄРПН

ДФСУ: нюанси реєстрації РК в ЄРПН

8 жовтня 2015

РК зареєстрований не вчасно: яку дату відображати у додатку 1 до декларації з ПДВ?

ДФСУ в листі від 24.09.2015 р. № 20289/6/99-99-19-03-02-15 зазначає: у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)» за невчасно зареєстрованим розрахунком коригування потрібно вказувати дату реєстрації такого розрахунку в ЄРПН (п. 201.10 ПКУ).

У разі якщо в додатку 1 не заповнена графа 7 «Дата отримання отримувачем (покупцем)» таблиць 1, 2 та 3 або вона заповнена з помилковими даними, така податкова звітність із ПДВ уважається заповненою з порушенням Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р. № 966.

Так, для виправлення вказаної помилки, зокрема, в уточнюючому додатку 1:

  • повторюється помилковий запис неправильно вказаної дати отримання розрахунку коригування, при цьому вартісні показники зазначаються зі знаком «-» (тобто сторнуються);
  • указується правильний запис за операцією з відповідним контрагентом (уключаючи вартісні показники);
  • указується нульова сума в підсумковому рядку «Усього».

Чи можна зареєструвати в ЄРПН розрахунку коригування, якщо покупець втратив статус платника ПДВ?

ДФСУ розглянула (лист від 24.09.2015p. № 20255/6/99-99-19-03-02-15) питання щодо реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, складеної платнику ПДВ, якщо на дату реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування покупець не є платником ПДВ.

У своїй відповіді ДФСУ посилається на п. 192.1 ПКУ, де описаний порядок реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН залежить від зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг (збільшення/зменшення). Ця норма стосується коригування показників податкової накладної, яка видана покупцю — платнику ПДВ.

Зокрема:

  • якщо сума компенсації вартості поставлених товарів/послуг збільшується — розрахунок коригування реєструє постачальник;
  • якщо сума компенсації вартості поставлених товарів/послуг зменшується — розрахунок коригування реєструє покупець.

Тому передусім податківці звертають увагу на втрату покупцем статусу платника ПДВ. Водночас він втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку. Тому він не зможе зареєструвати розрахунок коригування. Виходить, що постачальник товарів/послуг не може відкоригувати (зменшити) свої податкові зобов’язання з ПДВ.

Якщо ж після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення. При цьому в графі «Код отримувача» проставляє умовний ІПН покупця «100000000000», в графі «Особа (платник податку) – продавець» зазначається «Неплатник».