Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Єдинник II групи не вправі надавати послуги з організації харчування юрособі-неплатнику єдиного податку

Єдинник II групи не вправі надавати послуги з організації харчування юрособі-неплатнику єдиного податку

20 листопада 2015

ДФСУ у листі від 29.10.2015 р. №10122/М/99-99-17-02-02-14 розглянула питання щодо правомірності застосування спрощеної системи оподаткування підприємцем-платником єдиного податку другої групи, яка надає послуги у сфері організації харчування юридичній особі - неплатнику єдиного податку.

Податківці роз'яснили: якщо підприємець-платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юридична особа - неплатник єдиного податку, яка підписує акт виконаних робіт та оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені ПКУ, для другої групи платників єдиного податку. Однак за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.

ДФС у цьому листі відокремлила надання послуг за договором щодо організації банкетів для юросіб та фізосіб, які перебувають на загальній системі, від приймання замовлень від зазначених осіб.

У роз'ясненні ЗІР 107.03 говориться саме про продаж товарів під час обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень і такий вид діяльності не заборонено проводити єдиноподатником ІІ групи для юросіб та фізосіб на загальній системі.

А от, якщо єдиноподатник ІІ групи укладе з особами на загальній системі договір на послуги з обслуговування свят та інших замовлень та потім отримує дохід від таких послуг,це вже будуть правові відношення, предметом яких є послуги. І тоді починає діяти норма п. 2 п. 291.4 ПКУ щодо заборони надання послуг особам,які знаходяться на загальній системі.