Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Форми податкової накладної та розрахунку коригування будуть оновлені

Форми податкової накладної та розрахунку коригування будуть оновлені

30 травня 2018

       Форми податкової накладної та

розрахунку коригування будуть оновлені

         ДФС оприлюднила проект наказу Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 № 1307".

        Прийняття зазначеного нормативно-правового акта врегулює питання про реєстрацію "зайве" складених податкових накладних (наприклад, двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг) та складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до них.

        Разом з тим, проектом наказу передбачено затвердження в новій редакції форми податкової накладної та внесення змін до Порядку заповнення податкової накладної, зокрема:

        1. Складання зведеної податкової накладної в частині зазначення коду одного з ознак у графі "Зведена податкова накладна" (замість позначки «Х»). При складанні зведених податкових накладних з типом причини 15, у яких база оподаткування визначається виходячи із звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг, у цій графі вказується "операції з використанням продукції власного виробництва, собівартість якої має багатокомпонентний склад".

        2. Складання податкової накладної за щоденними підсумками, а саме: у разі складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у графі "Не підлягає наданню отримувачу для (покупцю) з причин" такої податкової накладної робиться позначка "Х" та зазначається тип причини 11. При цьому в графі "Отримувач (покупець)" вказується "Неплатник", а в рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН «100000000000», рядок "Податковий номер платника податку або серія та/або номер паспорта"не заповнюється.

        3. Графа 11 податкової накладної "Сума податку на додану вартість" заповнюється у гривнях з копійками, з зазначенням після коми до 6 знака включно.

       4. Визначено порядок заповнення розрахунку коригування:

       Коригування кількісних та/або вартісних показників табличній частині податкової накладної у зв'язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у разі повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг, здійснюється в наступному порядку:

  • рядок податкової накладної, яка коригується, сторнується;
  • при необхідності додається нова/нові рядок/рядки з правильними показниками;
  • кожної з доданих рядків присвоюється новий черговий порядковий номер, який не був зазначений у податковій накладній;
  • рядок податкової накладної, яка коригується (сторнується), і додані нові рядки з правильними показниками, які замінюють сторнованні рядки, об'єднуються в одну групу коригування, порядковий номер якої вказується в графі 2.2 табличної частині розрахунку коригування. Всі рядки з однієї групи коригування мають однакове значення в графі 2.2 "№ з/п групи коригувань".

       Розрахунок коригування може містити довільну кількість груп коригування, кожній з яких присвоюється окремий наступний порядковий номер. В межах однієї групи коригування може вказуватися тільки одна причина коригування.

       5 . При складанні та реєстрації двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає РК до ПН, зайво складеної на операцію, за якою вже зареєстрована податкова накладна. У верхній лівій частині такого РК у графі "Не підлягає наданню отримувачу для (покупцю) з причин" зазначається тип причини 16 при цьому відмітка «Х» не проставляється.

       Зазначене правило застосовується до всіх надміру складених податкових накладних, у тому числі до податкових накладних, які не надаються одержувачу (покупцю). При цьому у заголовній частині такого розрахунку коригування вказується дата і номер податкової накладної, зайве складеної на операцію, щодо якої в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.

       В інформаційному полі розрахунку коригування після розділу Б указуються дані про вірно складені та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні. При цьому інформаційне поле після розділу Б, де вказуються дані про складений і зареєстрованому РК, в такому випадку не заповнюється. Такий РОЗРАХУНОК підлягає реєстрації отримувачем (покупцем), який був зазначений у податковій накладній.

       При складанні розрахунку коригування з типом причини 16 до податкової накладної, зайве складеної, до якої раніше був складений розрахунок коригування, в інформаційному полі після розділу Б указуються дані такого РК. При цьому графи з 1 по 15 розділу Б такого розрахунку коригування та рядка розділу А, в який вносяться узагальнюючі дані щодо суми коригування, не заповнюються. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем).

       6. Складання розрахунку коригування в разі допущення помилки в реквізити заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію:

       постачальник (продавець) на дату виявлення такої помилки складає розрахунок коригування до податкової накладної, в якому все правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущені помилки, заповнюється без помилок. При цьому таблична частина розділів А і Б розрахунку коригування не заповнюється.

        7. Якщо податкова накладна, яка коригується, складена за формою, яка не містить обов'язкових до заповнення показників, передбачених формою, чинною на день реєстрації розрахунку коригування до неї, то показники такої податкової накладної попередньо повинні бути приведені у відповідність з діючою формою податкової накладної шляхом подання розрахунку коригування з зазначенням у ньому показників, які відсутні в податковій накладній.

array (
  'modx.session.created.time' => 1720812712,
)