Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » IV Податковий форум: нові формати і відверті дискусії

IV Податковий форум: нові формати і відверті дискусії

29 вересня 2015

Цього року організатори подивилися на програму під новим кутом, поєднавши змістовність та інформативність з творчістю та креативністю юристів. Відкрили захід Президент АПУ Денис Бугай та старший партнер АК «Соколовський і Партнери» Тетяна Лисовець. У своєму вітальному слові Денис Бугай дав критичну оцінку ефективності реформування податкової системи: «Наша мета не тільки поділитися досвідом один з одним. Наша мета - досягнення змін в питанні оподаткування. Досить вже говорити про співпрацю, про великі бажання, про мету, потрібно вже отримувати результати». На думку очільника АПУ, ліквідація податкової міліції може стати одним з найуспішніших владних рішень.

Про шляхи реформування податкової системи говорили під час першої сесії форуму, модератором якої виступив Владислав Соколовський, керуючий партнер АО «Соколовський і партнери», голова Комітету АПУ з податкового та митного права.

Розмова перетворилася у палку дискусію, адже точки зору представників різних гілок влади, подекуди, були кардинально протилежними. Так, на думку народного депутата України Андрія Журжія, першочерговою і необхідною умовою створення ефективної податкової системи країни є реформа Державної фіскальної служби. «Ми пропонуємо ліквідувати всі органи Державної фіскальної служби нижчі рівня області. Також потрібно ліквідувати фіскальну державну податкову міліцію, тому що вона є неефективною. Натомість, замість податкової міліції має працювати якісна аналітична служба», - переконаний він.

Заступник міністра фінансів України Олена Макеєєва ж вбачає першочерговою задачею зменшення податкового навантаження на бізнес. «Ми чуємо нарікання на недоліки в адмініструванні податків, надмірну зарегульованість та відсутність сервісного обслуговування, яке обіцяли попередні реформатори», - коментує пані Макеєва. Тож, за її словами, концепція податкової реформи, яка наразі обговорюється у Міністерстві фінансів України, побудована на принципах простоти, рівності та справедливості.

Підхопивши тему адміністрування податків, Олександр Мінін, старший партнер WTS Consulting, висловив переконання, що одним із вдалих рішень може стати зміна моделі адміністрування податку на доходи. У свою чергу Неля Привалова, директор департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України, розповіла про напрацювання служби з поліпшення адміністрування податків.
Свої пропозиції щодо впровадження інституту податкової медіації учасникам озвучив Владислав Кочкаров, керуючий партнер ЮК Prove Group. «В сучасних українських реаліях є всі передумови для проведення правильних змін в процедурі досудового врегулювання податкових спорів. Ми наголошуємо на тому, що ДФС не може об’єктивно розглядати скарги на власні рішення. Оптимальним було б створення нарадчо-консультаційного органу при Мінфіні, функцією якого є обговорення суперечливих питань, пов’язаних з тлумаченням норм права та підготовка проектів відповідних узагальнюючих роз’яснень», -зазначив він.

Про світовий досвід побудови ефективної податкової та міжнародне податкове планування системи говорили під час другої сесії форуму. Підсилення адміністрування, інформаційної прозорості, вирівнювання «правил гри» та підвищення ролі непрямих податків – такі тенденції у міжнародному податковому плануванні назвав Рустам Вахітов, керуючий партнер International Tax Associates B.V. Аналізуючи світовий досвід, Костянтин Карпушин, директор і керівник департаменту з ТЦ компанії «КПМГ-Україна», прийшов до висновку, що податкова система має спиратися на те, які податки реально зможе платити національний бізнес та в якому розмірі. Вадим Медведєв, юрист ЮФ Avellum Partners, представив перспективи застосування гібридних структур у міжнародному податковому плануванні. У свою чергу, Іванка Пилипюк, керуючий партнер ICG, розповіла про країни з привабливими податковими режимами, зокрема, про можливості вільних зон (free trade zone), які пропонують Об’єднані Арабські Емірати.

Цього року учасники форуму стали свідками театралізованого інсценування судового процесу у типовому податковому спорі за участі судді Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Наталії Блажівської,судді Львівського окружного адміністративного суду Володимира Кравчука та відомих юристів. Ідея інтермедії належить Арсену Мілютіну, старшому юристу ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна.

Окрім палких дискусій та інноваційних рішень, цьогоріч Податковий форум також запам’ятався учасникам активною панельною дискусією з актуальних питань судової практики. Роман Брегей, суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду, Антон Поляничко, заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВАСУ, а також Наталія Блажівська та Володимир Кравчук надали чіткі та вичерпні відповіді на питання, які були отримані від правників за час підготовки заходу.

array (
  'modx.session.created.time' => 1726012054,
)