Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Коли продавцям палива реєструватися платниками акцизного податку

Коли продавцям палива реєструватися платниками акцизного податку

4 січня 2016

Із набранням 1 січня 2016 року чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ кардинально змінено умови та порядок сплати акцизного податку продавцями пального.

Змінився й порядок їх реєстрації як платників акцизного податку.

Так, за оновленим пп. 212.3.4 ПКУ особи, що реалізують пальне, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізосіб-підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (поки що форму такої заяви не затверджено). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову й митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, у якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Нагадаємо: раніше, відповідно до пп. 212.3.1-1 ПКУ суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, повинні були зареєструватися не пізніше граничного строку подання декларації акцизного податку за місяць, у якому провадиться господарська діяльність. Утім це правило зберігає актуальність для решти платників, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.