Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » КОЛИ ВПЕРШЕ ЗВІТУВАТИ ПО ОНОВЛЕНІЙ ФОРМІ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ

КОЛИ ВПЕРШЕ ЗВІТУВАТИ ПО ОНОВЛЕНІЙ ФОРМІ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ

5 травня 2018

Оновлена ​​форма звітності з ПДВ

Нагадуємо, що Наказом Мінфіну від 23.03.2018 року № 381 затверджено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та Порядок її заповнення.  Цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування. 

Наказ опублікований в "Офіційному віснику України" № 35 від 04.05.2018 року, тобто вступ в силу відбудеться 01.06.2018 року. 

Згідно п. 46.6 ПКУ, оновлені форми діють для складання звітності за податковий період, наступний за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. 

Так як Наказ № 381 опубліковано в травні, вперше платники податків звітуватимуть за оновленими формами за червень 2018 року. 

Змінами до Порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ передбачено:

1. У таблиці 1 (ДС9) (додаток 9) вказується обсяг податкових зобов'язань з податку на додану вартість з поставки товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 161.3 статті 161 Закону України "  Про державну підтримку сільського господарства України "розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.".

2. Внесено зміни  в додаток 5 (Д5). Розділ I додатка доповнений двома новими таблицями:

  • в разі формування суми податкових зобов'язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, які не зареєстровані в  Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні  вказуються в таблиці 1.1;
  • відомості про суми ПДВ, зазначені в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та які не зареєстровані в в ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ, включені до суми податкових зобов'язань  за минулі звітні (податкові) періоди, вказуються в таблиці 1.2, крім податкових накладних, які складені в звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, і які не зареєстровані в ЄРПН, зазначених в таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5)  . 

3. Також додаток 1 (Д1) доповнено двома новими таблицями:

  • в разі коригування податкових зобов'язань у зв'язку зі збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених в звітному (податковому) періоді і не зареєстрованих в ЄРПН на дату подачі  декларації, заповнюється таблиця 1.1
  • відомості про коригування податкових зобов'язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та які не зареєстровані в в ЄРПН, вказуються в таблиці 1.2, крім розрахунків коригування, складених в звітному  (податковому) періоді, за який подається така декларація, і які не зареєстровані в ЄРПН, зазначених в таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1). 

При цьому передбачено, що відомості в таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1) і таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5) вносяться одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається податкова декларація з ПДВ за новою формою.