Замовлення успішно відправлено
Підтримка та консультації
Програма СОНАТА для звітності
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Критерії блокування ПН:

Критерії блокування ПН:

21 листопада 2017

Мінфін у черговий раз удосконалив «блокувальні» Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджені його наказом від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Критерії № 567). Зміни внесені наказом від 09.11.2017 р. № 926.

Мінфін у черговий раз удосконалив «блокувальні» Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджені його наказом від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Критерії № 567). Зміни внесені наказом від 09.11.2017 р. № 926.

Регулятор доповнив п. 6 Критеріїв № 567 ще одним — третім критерієм для моніторингу і блокування ПН/РК. Підкоригований також і «блокувальний» п.п. 1 п. 6.

Крім того, разом із сільгосптоваровиробниками Таблицю даних платника податку автоматично враховуватимуть у системі моніторингу ще у однієї категорії ПДВ-платників.

Так до чого ж готуватися платникам ПДВ?

Новий критерій блокування. Торкається цей «блокувальний» критерій розрахунків коригування(РК) до податкових накладних (ПН), складених на ПДВ-платників. При цьому РК підпаде під блокування, якщо ним передбачається змінити (п.п. 3 п. 6 Критеріїв № 567):

— вартість товару/послуги більше ніж удвічі (причому, судячи з усього, як у більший, так і у менший бік)

та/або

— номенклатуру товарів/послуг: для товарів — перші чотири цифри коду згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — перші дві цифри коду відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг. Як вихід: для «заміни» номенклатури у такому разі доведеться складати зменшуючий РК і нову ПН. З приводу дати ПН детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 92, с. 3.

Зверніть увагу! Зупиняти РК, виписані до ПН на неплатника ПДВ, за цих підстав не будуть — їм через це блокування не загрожує.

Змінений критерій блокування. Нагадаємо: п.п. 1 п. 6 Критеріїв № 567 містить в собі відразу триумови для блокування, які повинні застосовуватися одночасно. Детально про них можна прочитати в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 53, с. 2 і 5, № 88, с. 9 і 12.

Так от, з тих трьох умов, за яких реєстрація ПН/РК буде призупинена, залишилися незмінними дві:

перша — обсяг постачання товару/послуги в ПН/РК, поданій для реєстрації, в 1,5 раза перевищує різницю між обсягами придбання і обсягами постачання такого товару/послуги з 1 січня 2017 року, тобто:

ПН (без ПДВ) ≥ (Придб - Продаж) х 1,5;

третя — відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в поданій на реєстрацію ПН, як товару/послуги, що постачається на постійній основі, в Таблиці даних платника податку.

А ось друга умова щодо залишку «ризикового» товару в процентному вираженні на «віртуальному» складі зазнала змін. Нагадаємо: залишок товарів визначається в розрізі кодів УКТ ЗЕД і за правилами, за якими розраховується «1,5 націнка». Перелік таких «ризикових» товарів затверджений наказом ДФСУ від 30.06.2017 р. № 461.

Відтепер залишок «ризикових» товарів диференційований і прив’язаний до значення показника D. Останній, у свою чергу, є розрахунковою величиною, що дорівнює S/T — відношення загальної суми сплачених за останні 12 місяців податків/зборів (крім суми «ввізного» ПДВ) і ЄСВ (S) до загальної суми постачання товарів/послуг, що оподатковуються за ставками 20 % і 7 %, за останні 12 місяців, яка зазначена в зареєстрованих ПН/РК (T).

Градація для попадання під блокування така, як показано у табл.

Значення показника D

Залишок «ризикових» товарів у «різниці»

більше 0,03

більше 75 %

від 0,02 до 0,03

більше 60 %

від 0,015 до 0,02

більше 50 %

від 0,01 до 0,015

більше 45 %

від 0,005 до 0,01

більше 30 %

до 0,005

більше 20 %

Як бачимо, чим нижче значення показника D (простіше кажучи, податкове навантаження), тим менше «ризикових» товарів має бути в залишку «різниці». Інакше блокування ПН/РК не минути.

Таблиця «автоматом». З урахуванням останніх змін в Критерії № 567, тепер Таблиці даних платника податку проходитимуть автоматично (!) без розгляду комісією ДФСУ у двох категорій ПДВ-платників.

1. Сільгосптоваровиробник, якщо він відповідає кожній (!) з наступних умов:

— внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та/або (!) на 31.12.2016 р. застосовував «спецрежим» за ПДВ згідно зі ст. 209 ПКУ, чинною на той час. Відмітку про свій статус сільгоспвиробникові необхідно вказати у спецполі шапки Таблиці;

— станом на 01.01.2017 р. має власні (право власності/користування) та/або орендовані земельні ділянки загальною площею понад 200 га (включно), що задекларовані до 20.02.2017 р.

Увага! Цю умову підкоригували. Тепер тут йдеться про земельні ділянки (як власні, так і орендовані), а не про одну земділянку, як було раніше. Крім того, уточнили, що власними вважаються земельні ділянки, на які оформлено (!) право власності або право користування. Загальна площа залишилася незмінною — понад 200 га (включно). Але тепер усіх ділянок разом, а не однієї окремої;

— за період з 01.01.2017 р. не вносив зміни до засновницьких документів про одночасну зміну засновника і керівника підприємства;

— у Таблиці даних платника податку (у графі 4) вказав коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) таких груп товарів: 01 — живі тварини; 03 — риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні; 04 — молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені; 07 — овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби; 08 — їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь; 10 — зернові культури; 12 — насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж.

2. Платник, у якого, знову-таки, одночасно виконуються такі умови (п. 3 Критеріїв № 567):

1) значення показника D > 0,02, тобто так зване податкове навантаження, перевищує 2 %;

2) показник P < Pм х 1,3, де

P — сума ПДВ, зазначена в ПН/РК, зареєстрованих у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК;

Pм — найбільша місячна сума ПДВ, зазначена в ПН/РК, зареєстрованих за останні 12 місяців.

Тобто показником P фактично обмежується сума ПДВ в ПН/РК, що реєструються в поточному місяці, коефіцієнтом 1,3 у порівнянні з найбільшим ПДВ за один з 12 попередніх місяців.

Зверніть увагу! Для прийняття Таблиці в автоматичному режимі використовуватимуть показник, ідентичний за своїми параметрами «четвертій» ознаці непотрапляння під моніторинг;

3) обсяг постачання товарів/послуг у ПН/РК, складених з 01.01.2017 р. в Реєстрі і вказаних в Таблиці, перевищує 25 % загального обсягу постачання за цей же період. Вважаємо, під «складеними» з 01.01.2017 р. Мінфін таки мав на увазі «зареєстровані» в цей період ПН/РК.

Важливо! Значення показників D і P так само обраховуватимуть автоматично. Але! Встановлена конкретна дата — кожного 10 числа календарного місяця, наступного за звітним (п.п. 4 п. 5 Критеріїв № 567). Цього ж дня інформація стане доступною платникові в його електронному кабінеті. Таким чином, завіса «таємниці» трохи відкриється, і платник зможе побачити, що там йому «нарахували». Хоча сам процес розрахунку, як і раніше, «в руках» фіскалів. Як і дотепер, Таблицю подають виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку (п. 4 Критеріїв № 567) і разом з поясненням (п. 3 Критеріїв № 567).

Строк розгляду комісією ДФСУ Таблиці і пояснень до неї Мінфін залишив «старий» — 5 робочих днів, що настають за днем її отримання.

Врахуйте! При моніторингу комісія ДФСУ має право прийняти рішення про неврахування інформації, вказаної в Таблиці, якщо отримає відомості про її недостовірність. За ситуації, коли така інформація вже була врахована системою моніторингу автоматично, «автомат» відмінять після того, як комісія прийме рішення про неврахування такої Таблиці.

array (
  'modx.session.created.time' => 1735870321,
)