Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Нацбанк зареєстрував нові платіжні системи

Нацбанк зареєстрував нові платіжні системи

7 грудня 2015

3 грудня Нацбанк повідомив про реєстрацію нової внутрішньодержавної платіжної системи - "ПРАВЕКС-ТЕЛЕГРАФ".

Учасниками платіжної системи є банки України, що на підставі договору з платіжною організацією надають послуги користувачам.

Призначення цієї платіжної системи – здійснення миттєвих внутрішньодержавних переказів готівки в гривнях, доларах США та євро між фізособами, а також безготівкових переказів у гривнях, ініційованих підприємцями або юридичними особами на користь фізосіб.

До 2 грудня 2015 року платіжна система "ПРАВЕКС-ТЕЛЕГРАФ" була зареєстрована в Реєстрі платіжних систем як внутрішньобанківська (її діяльність не передбачала залучення учасників).

Окрім того, 4 грудня Нацбанк повідомив про реєстрацію ще однієї внутрішньодержавної платіжної системи - "FORPOST".

Учасниками платіжної системи можуть бути банки України та небанківські фінансові установи, що мають ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків. Ця платіжна система створена для здійснення переказів у межах України клієнтам групи компаній "Нова Пошта". "FORPOST" переказуватиме кошти від фізичних осіб готівкою або з використанням електронних платіжних засобів на користь фізичних осіб, юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців.

Усього Національний банк України зареєстрував 21 міжнародну та внутрішньодержавну платіжну систему, створену резидентами, із яких: 2 платіжні системи створені центральним банком, 9 – банками України та 11 – небанківськими установами України.