Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом

Новина тижня!

6 грудня депутати підтримали за основу і в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (законопроект №5130). Ним внесено зміни до законодавчих актів стосовно оплати праці, пенсійного забезпечення, сплати ЄСВ, діяльності фондів соцстраху, порядку забезпечення та виплати стипендій, верифікації та моніторингу соцвиплат, монетизації пільг тощо.

  Ось найважливіші моменти:

  1. З 1 січня 2017 р. розмір мінімальної зарплати вже не буде змінюватися проягом року залежно від перегляду прожиткового мінімуму.
  2. Заробітну плату або посадові оклади будуть розраховувати на основі прожиткового мінімуму.
  3. Замість єдиної тарифної системи оплати праці в Україні з'являться різні.
  4. Якщо проголосують ще й мін. зарплату у 3200 грн, то мінімальний страховий внесок з 1 січня становитиме 704,00 грн. Роботодавцям доведеться здійснювати доплату ЄСВ до цієї суми незалежно від розміру зарплати
  5. Максимальний розмір пенсії обмежено на рівні 10 740 гривень.
  6. Розмір платежів за надання адмінпослуг, сплати судового збору та держмита прив'язується до прожиткового мінімуму для працездатних осіб (замість мінімальної заробітної плати, як є сьогодні).
  7. Підприємців (крім єдинників 1-ї групи) зобов’яжуть сплачувати ЄСВ не нижче мінімального страхового внеску. Тобто ФОП на загальній системі будуть платити 704 грн навіть за ті місяці, коли вони не отримають доходи.
  8. За недопуск державного інспектора праці до перевірки буде застосовуватись штраф у розмірі до трьох мінімальних зарплат – крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ. А коли інспектор прийшов виявляти факти виплати зарплат «в конверті», його недопуск оцінено у 100 мінімальних заробітних плат. Станом на грудень 2016 року це 160 тисяч (!!!) грн. І, скоріш за все, удвічі більше з 1 січня.