Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Оприлюднена нова форма декларації про доходи

Оприлюднена нова форма декларації про доходи

13 листопада 2015

Мінфін наказом від 02.10.2015 р. №859 затвердив нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

Нагадаємо, що ці зміни внесено з метою приведення декларації про доходи та Інструкції у відповідність до Закону №71.

Як уточнено в Інструкції, декларація подається за звітний (податковий) період, що дорівнює:

 1. календарному року для платників ПДФО - до 1 травня року, що настає за звітним;
 2. календарному року для платників ПДФО - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. При цьому уточнено, що у декларації, крім доходів від підприємницької діяльності, мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
 3. календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Подати декларацію можна одним із таких способів:

 • особисто платником податку або уповноваженою на це особою; 
 • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
 • засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Тепер форма декларація складається з:

 • восьми розділів, що подаються на одному двосторонньому аркуші формату А4,
 • чотирьох додатків до декларації (раніше - семи), які подаються на одно-, двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат). А саме:
 • розрахунок ПДФО при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом "є" пункту 176.1 ПКУ (додаток Ф1);
 • розрахунок ПЗ з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф2);
 • розрахунок ПЗ з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих з джерел за межами України (додаток Ф3);
 • розрахунок ПЗ з ПДФО та військового зборуз доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф4).

Як і раніше, додатки є складовою частиною декларації і без неї не є дійсними.Показники у розділах II-V декларації, додатках проставляються у гривнях з копійками.Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, яке заплановане в "Офіційному віснику України" № 89 (17.11.2015).

Зважаючи на те, що лиш тепер у декларації відображено зміни, які відбулися у податковому законодавстві ще з початку року, скоріш за все податківці вимагатимуть уже за 2015 рік подавати нову форму декларації. Чекаємо на офіційне роз'яснення Мінфіну.