Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем
31 січня 2017
Щоб продавати пиво, вам потрібно отримати алкогольну ліцензію. А ось для роздрібної торгівлі столовим вином така ліцензія не потрібна. Визначити, що вино належить до класу столових, можна за інформацією на лицьовій стороні етикетки або на пляшці.
Де видають ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем:
-
у Києві - Центр обслуговування платників ГУ ДФС у м. Києві, розташований за адресою: вул. Шолуденка, 33/19, вікна 5 і 6;
-
у містах обласного підпорядкування — виконкоми міських рад за місцем торгівлі.
Також це можуть робити інші органи виконавчої влади, уповноважені Кабміном.
Строк дії алкогольної ліцензії — один рік, після закінчення цього строку потрібно отримувати нову. Останній день торгівлі за ліцензією — день, який передує кінцевій даті, зазначеній у ліцензії.
Якщо лише плануєте торгувати пивом у роздріб, майте на увазі, що для такої діяльності треба буде зареєструвати нові коди КВЕД, які мають бути внесені до реєстру платників єдиного податку:
-
47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;
-
47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах;
-
47.81 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.
У заяві поруч із кодом обов'язково треба написати «крім торгівлі тютюновими виробами», оскільки торгівля сигаретами на єдиному податку заборонена.
Документи на отримання ліцензії на торгівлю пивом
Документи на отримання ліцензії на торгівлю пивом ви подаєте за місцем, де збираєтеся торгувати алкоголем, — до головного управління податкової або в Центр обслуговування платників. Якщо ви маєте кілька точок в одному місті, де плануєте торгувати пивом, потрібно отримати ліцензію на кожну з них, платити слід за кожну окремо.
Перелік документів на отримання ліцензії на торгівлю пивом:
-
заява про отримання ліцензії, складається у довільній формі;
-
платіжне доручення про оплату ¼ вартості ліцензії на рік із відміткою банку про сплату. Зверніть увагу: ліцензія видається тільки за умови фактичного надходження коштів до бюджету.
У заяві про отримання ліцензії зазначається:
-
ПІБ підприємця та його РНОКПП (індивідуальний податковий номер);
-
адреса, за якою ФОП перебуває на обліку, та адреса торговельної точки, площа і тип об'єкту торгівлі: магазин, кафе, кіоск тощо;
-
назва ДФС за місцем торгівлі та податкова, де перебуваєте на обліку як ФОП;
-
вид господарської діяльності: роздрібна торгівля алкогольними напоями;
-
сума оплати за кількістю касових апаратів. Ліцензія реєструється на РРО, через який будете відпускати товар. Якщо касових апаратів у вас декілька, але відпускатимете алкоголь тільки через один, на нього і треба отримати ліцензію;
-
строк дії ліцензії;
-
підпис і печатка (за наявності).
Додатково можуть знадобитися дані паспорта підприємця (обов'язково — якщо він відмовився від ІПН) і дані свідоцтва про право власності на приміщення або номер і строк дії договору оренди.
У заяві також потрібно перерахувати всі РРО (книги обліку розрахункових операцій), які перебувають у місці торгівлі, та інформацію про них: реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), дату початку їх обліку у фіскальній службі; модель, виробника, заводський номер, дату виготовлення, реєстраційний номер РРО. Всі ці дані будуть відображатися в додатку до ліцензії.
Подати документи на отримання ліцензії можна особисто або надіслати поштою рекомендованим листом. За вас заяву може подати і довірена особа, тоді у неї повинна бути нотаріально засвідчена довіреність на право представляти інтереси суб'єкта господарювання.
Документи приймають за описом, ви отримуєте його копію з позначкою про дату прийняття та підписом особи, яка їх прийняла.
Ліцензію обов'язково слід зареєструвати у відповідній податковій, а якщо торгуєте алкоголем у сільській місцевості — ще й в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі.
Наприклад, ФОП зареєстрований у місті Козятині Вінницької області, а пивом торгуватиме в Коростишеві Житомирської області. Тоді документи на отримання ліцензії він подає до ЦОП при податковій у Козятині, а видає ліцензію ГУ ДФС у Вінницькій області. Отриману ліцензію він повинен зареєструвати в податковій в Коростишеві.
Не пізніше 10 календарних днів від дати подання документів вам видадуть ліцензію або рішення про відмову в її видачі. Якщо неправильно заповните документи (наприклад, дані РРО, місце торгівлі, назву та ін.) або невчасно надійшов платіж за ліцензію, це може вплинути на строки розгляду заяви про видачу.
Тільки після того як ліцензія буде у вас на руках, ви можете торгувати алкоголем. Розмістити її треба в торговій точці на видному місці. Передавати ліцензію іншому СПД або виставляти на іншому об'єкті торгівлі заборонено.