Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Підприємці на загальній системі можуть віднести орендну плату за землю до витрат

Підприємці на загальній системі можуть віднести орендну плату за землю до витрат

7 грудня 2015

У листі від 10.11.2015 р. №04-27/10-1784 Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики розглянув питання щодо можливості включення до витрат підприємців на загальній системі оподаткування орендної плати за землі державної та комунальної власності.

Зазначено: якщо для здійснення власної господарської діяльності ФОП на загальній системі оподаткування користується земельною ділянкою державної або комунальної власності на підставі договору оренди, то така особа може відносити до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, витрати на оплату оренди за користування зазначеними земельними ділянками.

Основною умовою для віднесення ФОП на загальній системі оподаткування сум сплаченої орендної плати за землі державної та комунальної власності до витрат безпосередньо пов'язаних з отримання доходу є використання таких земель саме для здійснення власної господарської діяльності. Інших умов та обмежень податковим законодавством не встановлено.

Враховуючи це, Комітет пропонує Державній фіскальній службі України привести лист від 21 квітня 2015 року №3701/М/99-99-17-02-02-14 у відповідність до норм ПК України.

Нагадуємо, що у цьому листі ДФСУ зазначила, що оскільки орендна плата є обов'язковим платежем, який справляється у формі загальнодержавного податку та сплачується підприємцем-орендарем за користування земельною ділянкою державної і комунальної власності, ця сума не включається до валових витрат підприємницької діяльності.

array (
  'modx.session.created.time' => 1720790713,
)