Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Платники єдиного податку 2 групи не можуть продавати автомобілі

Платники єдиного податку 2 групи не можуть продавати автомобілі

23 жовтня 2015

Відповідно до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України  до платників єдиного податку другої групи відносяться фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Пунктом 293.1 статті 293 Кодексу встановлено, що ставки єдиного податку для платників другої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Згідно із пунктом 293.2 статті 293 Кодексу фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, зокрема, для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Підпунктом 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Кодексу встановлено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Відповідно до пункту 215.1 статті 215 Кодексу до підакцизних товарів належать, зокрема, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Згідно із інформацією, викладеної на сайті Державної служби статистики України (kved.ukrstat.gov.ua), секція G „Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів” Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД (ДК 009:2010)) передбачає розділ 45 „Оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами та мотоциклами, їх ремонт”, який включає всі види діяльності (крім виробництва та надання в оренду), пов'язані з автомобілями й мотоциклами, у т.ч. вантажними автомобілями та колісними тягачами, такі як оптова та роздрібна торгівля новими й уживаними транспортними засобами, ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів, а також оптова та роздрібна торгівля деталями та приладдям для автомобілів і мотоциклів. Також до розділу 45 відносять діяльність посередників, які беруть участь в оптовій або роздрібній торгівлі транспортними засобами.

Розділ 45 КВЕД (ДК 009:2010) включає групу 45.1 „Торгівля автотранспортними засобами”, яка поділяється на класи: 45.11 „Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами” та 45.19 „Торгівля іншими автотранспортними засобами”.

Рішенням позачергової сорок сьомої сесії Хмельницької міської ради від 21.01.2015 року №2 затверджено ставки єдиного податку, зокрема, для платників другої групи у розмірі 20% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, згідно з додатком 4.

У переліку видів економічної діяльності, наведених у додатку 4 до вказаного рішення по розділу 45 КВЕД зазначені тільки такі види діяльності як „Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів” (код 45.20), „Оптова та роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів” (коди 45.31, 45.32).

Види діяльності як „Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами” (код 45.11), та „Торгівля іншими автотранспортними засобами” (код 45.19) у додатку 4 до рішення сесії Хмельницької міської ради від 21.01.2015 року №2 відсутні.

Враховуючи викладене, фізичні особи – підприємці, що здійснюють торгівлю автомобілями, легковими та іншими автотранспортними засобами, а також посередники, які беруть участь в оптовій або роздрібній торгівлі транспортними засобами, не можуть бути платниками єдиного податку, у т.ч. другої групи. Зазначений Вами у зверненні вид діяльності, як „надання послуг по реалізації автомобілів фізичних осіб” по розділу 45 КВЕД (ДК 009:2010) не передбачений.