Подача форми 20-ОПП при реєстрації
Заповнення форми 20-ОПП
Кілька рекомендацій, які варто врахувати при подачі форми 20-ОПП.
Оскільки після реєстрації форма подається вперше, в ній потрібно позначити всі наявні об'єкти оподаткування. Кожному присвоюється код ознаки надання інформації «1».
Повідомлення слід подати, якщо змінилися дані про об'єкти оподаткування, в т. ч. місцезнаходження (п. 8.5 Порядку обліку платників податків). І якщо в зв'язку з ЗУ «Про декомунізації» змінилися дані адреси прописки (був перейменований населений пункт, вулиця тощо), потрібно подати форму 20-ОПП, вказавши адресу з урахуванням змін. Якщо зміни даних вимагають державної реєстрації, то повідомлення слід подати протягом 10 днів з дати державної реєстрації змін. У формі біля реквізиту, який змінився, вказують його старе значення.
Якщо підприємець використовує своє житло в госпдіяльності, потрібно відобразити його в повідомленні як об'єкт:
якщо це квартира, в графі «Тип об'єкта оподаткування» вказати код 682, в графі «Найменування об'єкта оподаткування» - «квартира»;
якщо це інший вид житла, наприклад переобладнана частина приватного будинку, то потрібно вибрати з довідника типів об'єктів УКРІНФОРМ найменування, максимально відповідне для вашого приміщення.
Не відображають у формі 20-ОПП дані про доходи, реалізації товарів і послуг, нерухомості (місце проживання), якщо вона не пов'язана з госпдіяльністю (консультація в ЗІР, категорія 119.11).