Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Податкова реформа: законопроект №5368 прийнято за основу!

Податкова реформа: законопроект №5368 прийнято за основу!

Законопроект підтримало 241 депутат. Крім того, нардепи підтримали скорочену процедуру підготовки проекту закону до другого читання.

Зверніть увагу! Як повідомляє прес-служба ВРУ, законопроект ухвалено з урахуванням правок Комітету з питань податкової та митної політики.

Нагадуємо, що Комітет ВРУ, серед іншого, пропонував блокувати реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування у ЄРПН.

Чи врахували цю пропозицію - поки що невідомо. Оскільки наразі остаточний текст Закону не оприлюднений.

 

Зміни, скеровані на "покращення інвестиційного клімату в Україні" стосуються адміністрування податків та зборів; податку на прибуток, ПДФО, ПДВ і акцизного податку; рентної плати та податку на майно; спеціальних податкових режимів, а також ліквідації податкової міліції.

 

Як зазначено на сайті ВРУ, законопроектом пропонується внести комплексні зміни до усіх розділів Податкового кодексу України, спрямовані на удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції.

Зокрема, в частині адміністрування пропонується:

  • адміністрування всіх баз даних Мінфіном чи ДП при Мінфіні;
  • запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом);
  • встановлення поняття уповноважена особа контролюючого органу - це посадова (службова) особа контролюючого органу, уповноважена керівником такого органу на виконання певних його функцій;
  • зміна критеріїв належності платника податків до категорії великих платників податків:
    • збільшено показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн грн;
    • критерій доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування змінено на критерій загального обсягу постачання у розмірі 1 млрд грн тощо.
array (
  'modx.session.created.time' => 1720798753,
)