Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Помилка в декларації акцизного податку

Помилка в декларації акцизного податку

2 серпня 2017

  Чи застосовується фінвідповідальність за помилку в декларації акцизного податку, яка не призвела до заниження/завищення суми податкових зобов’язань (в т.ч. помилковий розподіл по видам підакцизної продукції між рядками 1.1-1.4 розділу І додатку 6 до Декларації за графою «Вартість», за умови, що при цьому код КОАТУУ залишається незмінним)?

ДФС у підкатегорії 116.12 ресурсу "ЗІР" роз'яснила, що помилковий розподіл по видам підакцизної продукції між рядками 1.1-1.4 розділу І додатку 6 за графою «Вартість», за умови, що при цьому код КОАТУУ залишається незмінним, не вплине на загальну суму податкового зобов’язання, що підлягає сплаті до бюджету (рядок «Усього» графи 5 розділу І додатку 6).

Разом з цим при самостійному виявленні помилок, що містяться у раніше поданій податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), платник податків зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. 

У випадках виявлення фактів заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, сплачується штраф у розмірах, передбачених п. 50.1 ПКУ. 

Фінансова відповідальність за помилку в декларації, яка не призвела до заниження/завищення суми податкових зобов’язань (в т.ч. у разі помилкового розподілу по видам підакцизної продукції між рядками 1.1-1.4 розділу І додатку 6 за графою «Вартість», за умови, що при цьому код КОАТУУ залишається незмінним) не застосовується.