Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Порядок обліку платників ЄСВ зазнав змін

Порядок обліку платників ЄСВ зазнав змін

5 січня 2016

Міністерство фінансів наказом від 30.11.2015 р. №1105 затвердило зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Тепер взяття на облік платників ЄСВ фіскальним органом здійснюється у день (раніше- не пізніше наступного робочого дня) отримання від них заяви про взяття на облік за формою №1-ЄСВ або відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.

Фонд соціального страхування в день отримання інформації від контролюючого органу відносить до класу професійного ризику виробництва юридичну особу (її відокремлений підрозділ) або підприємця, про що направляє контролюючому органу повідомлення про віднесення її до класу професійного ризику виробництва.

Після надходження з Єдиного державного реєстру відомостей про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника, пов'язану зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, до реєстру страхувальників контролюючим органом до дати спливу одного місяця після отримання відомостей про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника вноситься запис про переведення на облік такого платника до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).

Окрім того, у Порядку тепер прописано, що установа або організація, яка обслуговується централізованою бухгалтерією в частині здійснення розрахунків з оплати праці із застрахованими особами, не має обов'язків чи повноважень щодо ведення окремого балансу та обліковується в реєстрі страхувальників з приміткою "Неплатник".

Для встановлення в реєстрі страхувальників цієї примітки установа або організація має подати до контролюючого органу підтвердження від централізованої бухгалтерії факту її обслуговування.

У разі прийняття рішення про ведення окремого балансу та перехід до самостійного ведення установою або організацією розрахунків із застрахованими особами така установа чи організація в 10-денний строк з дня прийняття такого рішення повідомляє про це контролюючий орган за своїм місцезнаходженням з наданням підтвердних документів.

На підставі поданих документів контролюючий орган знімає примітку "Неплатник" у реєстрі страхувальників стосовно такої установи чи організації.

Уточнено також,  що рішення про непроведення перевірки платників єдиного внеску може бути прийнято керівником контролюючого органу за наявності з 01 січня 2011 року або з перевіреного контролюючими органами періоду після цієї дати одночасно таких умов:

  • платником єдиного внеску подана вся звітність з нульовими показниками;
  • платником єдиного внеску у визначеному періоді не використовувалась праця фізичних осіб;
  • у контролюючому органі відсутня інформація щодо нарахування (виплати) платнику єдиного внеску доходів, які є базою нарахування єдиного внеску;
  • у платника єдиного внеску відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення АТО, процедури та дії, визначені цим пунктом, можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

      Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, яке заплановане на 12.01.2016 року №2 "Офіційного віснику України".