Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Працевлаштування особи передпенсійного віку:

Працевлаштування особи передпенсійного віку:

18 жовтня 2017

Підприємства із чисельністю від 8 до 20 осіб мають працевлаштовувати особу передпенсійного віку

Для підприємств, установ та організацій із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота на працевлаштування додаткових категорій громадян у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Цього вимагає ч. 2 ст. 14  Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість).

Однією з таких категорій громадян є, зокрема, особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» лишилося 10 і менше років.

Проте починаючи з 01.01.2018 р. завдяки Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII підприємствам, установам й організаціям із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб установлюється квота в розмірі не менше однієї такої особи передпенсійного віку в середньообліковій чисельності штатних працівників. Відповідні доповнення внесено до ч. 2 ст. 14 Закону про зайнятість.