При здійсненні оподатковуваних та звільнених операцій складаються окремі податкові накладні
21 жовтня 2015
ДФСУ в листі від 13.10.2015 р № 21 637/6 / 99-95-42-01-15 розглянула особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, звільнених від обкладення ПДВ.
Податківці нагадали, що згідно п. 9, 12 Порядку № 957 в верхній лівій частині податкової накладної, яка складається за щоденними підсумками операцій, робиться відповідна позначка «X» і вказується тип причини «11», у рядку «Особа (платник податку) - покупець »вказується« Неплатник », а в рядку « Індивідуальний податковий номер покупця »відображається умовний ІПН« 100000000000 ».
Оскільки касові чеки у разі здійснення поставки товарів / послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ) містять інформацію про перелік послуг, придбаних покупцями, у графі 3 «Номенклатура постачання товарів / послуг продавця» податкової накладної, яка складається за щоденними підсумками операцій, вказується вираз «Товари / послуги в асортименті», а графи 5.1, 5.2, 6 і 7 не заповнюються.
У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій, у разі здійснення постачання товарів / послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), обсяг операцій, відображених у касових чеках, надрукованих протягом дня, вказується загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виручки, відображеній у Z-звіті.
При цьому фахівці служби підкреслили, що згідно п. 14 Порядку № 957 для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасній поставці одному одержувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів / послуг, так і звільнених від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 12 та граф 8-11).