Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Ставки і сплата єдиного податку

Ставки і сплата єдиного податку

4 січня 2017

1-2 групи
Підприємці на цих групах сплачують фіксовану суму ЄП, яка залишається незмінною протягом усього року і становить:

до 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року (у 2017 - 1600 грн), - для єдинників 1-ї групи. ЄП - 160 грн.

до 20% від мінімальної зарплати (3200 грн) - для 2-ї групи. У 2017 - 640,6 грн.

Ставки єдиного податку встановлюють сільські, селищні та міські ради в залежності від виду господарської діяльності.

Періодичність сплати - раз на місяць, авансом, не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 ПКУ). Якщо останній день сплати припадає на вихідний, то останнім днем ​​терміну вважається попередній йому робочий день.

Сплатити податок можна відразу за весь звітний період, але не більше ніж до кінця поточного календарного року.

Якщо ЄП ви сплатили невчасно або зовсім не сплатили, крім суми заборгованості, доведеться заплатити штраф - 50% від ставки єдиного податку (п. 122.1 ПКУ) і пеню з розрахунку 120% (100% - якщо самостійно виправляєте помилку) річних облікової ставки НБУ , що діє на день виникнення податкового боргу (недоплата і штраф) або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин більше, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пп. 129.1.1 ПКУ).

Якщо борг не погашається два квартали поспіль, єдинник зобов'язаний перейти на загальну систему.

Щомісячний платіж за єдиним податком потрібно вносити, навіть якщо ви не отримуєте доходу від підприємницької діяльності.

Підприємці 1-ї групи і не мають найманих працівників єдинники 2-ї групи на один календарний місяць у році звільняються від сплати єдиного податку:

на період відпустки. Потрібно подати написане в довільній формі заяву про щорічній відпустці на ім'я начальника фіскальної служби, вказавши в ньому дати перебування у відпустці. Якщо його тривалість менше ніж календарний місяць, то підстав для звільнення від сплати єдиного податку на один календарний місяць немає (консультація в ЗІР, категорія 107.12);

на період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів і підтверджена копією листка непрацездатності (п. 295.5 ПКУ). Відразу ж після закриття лікарняного потрібно подати до податкової заяву і копію лікарняного листа (пп. 298.3.2 ПКУ).

Під час відпустки або хвороби у підприємця не повинно бути надходжень. Якщо ви отримуєте дохід, отже, фактично діяльність ведеться і ні про яке звільнення від сплати податку не може бути мови.

Виняток - отримання передоплати або оплати за раніше проданий товар (надані послуги). Ці гроші потрібно показати в книзі обліку доходів.

У разі закритіяФЛП єдиний податок нараховується до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому податкова отримала від держреєстратора повідомлення про реєстрацію припинення діяльності (п. 295.8 ПКУ).

Щоб платити податки вчасно і на правильні реквізити, ви можете скористатися сервісом «Смарт Бухгалтерія». Система нагадає, коли прийшла пора платити єдиний податок, розрахує суму до сплати. Можна сформувати платіжку з актуальними реквізитами одержувача оплати.

3-тя група
Підприємці та юрособи на 3-й групі сплачують ставку ЄП від доходу, отриманого від господарської діяльності:

3% від доходу - за умови сплати податку на додану вартість;

5% від доходу - якщо ПДВ включено до складу єдиного податку.

Періодичність сплати - раз в квартал, протягом 10 днів після граничного терміну здачі звітної декларації. Так як термін подачі декларації - 40 днів після закінчення звітного кварталу, термін сплати єдиного податку становить 50 днів після закінчення календарного кварталу. Якщо останній день сплати припадає на вихідний, він переноситься на попередній йому робочий день.

Зверніть увагу, якщо останній день подачі декларації випав на вихідний, він переноситься на наступний за ним робочий день. Тому 10-денний період для сплати єдиного податку треба розраховувати від фактичного останнього дня подачі звітності (консультація в ЗІР, категорія 135.04).

Якщо дохід від господарської діяльності не отримуєте, єдиний податок сплачувати не потрібно.

За несвоєчасну сплату ЄП, крім суми заборгованості, доведеться сплатити штраф. Його розмір залежить від терміну затримки платежу (п. 126.1 ПКУ):

менше 30 днів - 10% від суми боргу по ЄП;

більше 30 днів - 20% від суми заборгованості.

Крім того, підприємцю, який своєчасно не сплатив ЄП, треба сплатити пеню. З 01.09.2015 вступили в силу зміни до ПКУ, згідно з якими нарахування пені починається після закінчення 90 днів, наступних за останнім днем ​​строку сплати ЄП. До цієї дати пеня нараховувалася з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​строку сплати ЄП (пп. 129.1.1 ПКУ).