Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Судовий збір в дохід єдинника і штраф за сплату податку не на той рахунок

Судовий збір в дохід єдинника і штраф за сплату податку не на той рахунок

30 листопада 2015

Лист ДФС від 20.11.2015 № 24785/6/99-99-10-03-02-15

За інформацією ДФС, сплачені єдиноподатником суми компенсації витрат на оплату судового збору, повернені за рішенням суду третьою особою на її поточний рахунок, включаються до доходу такого єдиноподатника.

Водночас при визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися єдиноподатником та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.

Що ж до повернення судового збору, то такі суми, на думку податківців, підпадають під дію підпункту 5 пункту 292.11 Податкового кодексу України та не включаються до доходу єдиноподатника. За своєю правовою природою ці суми є поверненням передплати за отримання послуг суду, за видачу судами документів та у разі ухвалення окремих судових рішень.

ДФС також наполягає на притягненні платника податків до відповідальності при сплаті ним податку до відповідного бюджету на не той рахунок . Адже якщо платник неправильно заповнив реквізити платіжних документів/спрямував кошти на неправильний код бюджетної класифікації, то кошти не надійдуть до відповідного рахунку відповідного району, а отже, не погаситься сума податкового зобов’язання платника.

Таке твердження суперечить правовій позиції Верховного Суду України, відступлення від якої податківці пояснюють тим, що вони зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

array (
  'modx.session.created.time' => 1720791441,
)