Товар проданий неплатнику ПДВ, а повернув вже платник: складаємо розрахунок коригування
22 жовтня 2015
ДФСУ відповіла на питання, який порядок заповнення розрахунку коригування, якщо на дату складання податкової накладної покупець не був платником ПДВ, а на дату складання розрахунку коригування вже зареєстрований як платник цього податку.
Податківці нагадали, що постачальник може зменшити суми податкових зобов'язань у разі зміни суми компенсації вартості товарів / послуг, наданих особам, які не були платниками ПДВ на дату такого постачання. Це дозволяється тільки при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості. Зазначене стосується і перегляду цін, пов'язаного з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.
Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.
На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної вносяться зміни. У верхній лівій частині розрахунку робиться відповідна позначка «X» і вказується тип причини «02» - постачання неплатнику податку.
У рядку «Особа (платник податку) - покупець» вказується «Неплатник», у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000».
При цьому розрахунок коригування до податкової накладної, яка не видається одержувачу (покупцю) - платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання такого розрахунку коригування), підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).