Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » У Раду внесли законопроект про досудової блокування сайтів за піратський контент

У Раду внесли законопроект про досудової блокування сайтів за піратський контент

17 травня 2016

Законопроект від 10.05.2016 р №4629 поданий з ініціативи Володимира Гройсмана і буде розглянуто головним Комітетом з питань науки і освіти, а також Комітетами з питань інформатизації та зв'язку, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, правової політики і правосуддя, бюджету, запобігання і протидії корупції , європейської інтеграції.

"Причиною появи законопроекту став " список 301 "- щорічний документ, який складає влада США, зі списком країн, що порушують права на інтелектуальну власність. Україна з 2013 року фігурує в ньому серед особливо злісних порушників", - пише в пояснювальній записці до проекту Міністр економіки Степан Кубів.

Законопроект пропонує механізм, за яким правовласники зможуть блокувати доступ до піратського контенту без рішення суду за добу. Власник прав на контент пише власнику сайту скаргу, власник сайту протягом 24 годин повинен заблокувати доступ до такого контенту або видалити його.

Не пізніше доби після блокування власник сайту повинен повідомити про це власнику прав на контент по email. Якщо власник сайту не послухав вимог, правовласник звертається до хостинг-провайдеру, і той зобов'язаний видалити контент. Відзначимо, що насправді хостер може хіба що обмежити доступ до самого сайту.

Законопроект вносить зміни до Закону "Про нотаріат". Нотаріусам надається право забезпечувати докази в інтернеті: складати протокол, який містить опис інформації, розміщеної в інтернеті, до якої додаються документи із зафіксованою інформацією (роздруківки скріншотів).