Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Власні засоби на підприємницькому рахунку единщика є його доходом

Власні засоби на підприємницькому рахунку единщика є його доходом

4 квітня 2016

ДФС у м. Києві у листі від 25.03.2016 р. №2516/К/26-15-13-02-15 нагадує, що доходом для фізособи - підприємця платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду:

в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.


При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою:
- пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування,
- доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізсоби – підприємця – платника єдиного податку.
Зауважимо, що ця позиція податківців не є новою. Зокрема, аналогічне роз’яснення розміщено в "Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі" (категорія 107.04).
Натомість до "загальносистемників" фіскали більш лояльні: власні кошти, які фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування зараховує на розрахунковий рахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій формі та натуральній) та не відображається у Книзі обліку доходів та витрат (лист ДФС у м. Києві від 18.12.2015 р. №4024/К/26-15-12-02-14, а також "ЗІР", категорія 104.04).
Аналогічно і для самозайняих осіб: у разі внесення платником податку грошових коштів, отриманих як дохід з джерелом походження з України або за межами України та раніше оподаткованих відповідно до законодавства, на поточний рахунок, відкритий для здійснення незалежної професійної діяльності, такі грошові кошти до складу доходу самозайнятої особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не включаються, повторно не оподатковуються та не відображаються в Книзі обліку доходів та витрат ("ЗІР", категорія 105.04).