Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Внесено зміни до звітності з ЄСВ

Внесено зміни до звітності з ЄСВ

5 липня 2016

                                                                          Внесено зміни до звітності з ЄСВ
   З 01 липня 2016 року звіти по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).


З 5 липня в програмі Соната з'явилася можливість оформлення звітності відповідно до нових форм:


● Нові формати ЄСВ розроблені за аналогією з іншими податковими звітами, тому вони поділяються відповідно від типу респондента (J - для юридичних осіб, F - для фізичних осіб) і мають чаркод, подібний ДФС (наприклад, J3000410).
● Звіти розроблені в "пакетному" форматі, тобто титульний лист ЄСВ є основним документом, а таблиці - додатками до нього (аналогічно декларації з ПДВ, наприклад). Такі додатки створюються окремо від основного документа, тому будьте уважні і не забувайте створювати всі потрібні вам таблиці разом з титульним листом.
● Згідно з Порядком формування ЄСВ нові форми призначені для звітності тільки за червень 2016 і далі. Якщо ж вам потрібно подати ЄСВ за попередній період, тоді використовується старий формат звіту (Е04І, E05I ...). У вікні вибору бланка Сонати при зміні періоду автоматично пропонуються ті форми, які є актуальними для обраного вами періоду уявлення.
● У більшості випадків (принаймні в щомісячному ЄСВ) кожна таблиця присутній тільки в одному екземплярі, тобто всі дані розміщуються на одному аркуші.
● Стан звіту (початковий, який скасовує) визначається при створенні (у вікні вибору бланка), як і для звітності ДФС. Крім того, його можна змінити у властивостях звіту після збереження документа.
● Імпорт даних з DBF-файлів з довідника співробітників відтепер відбувається через меню "Додатково" (справа зверху у відкритому звіті).
● Консолідація, розрахунок і перевірка працюють тільки для поточного відкритого документа (таблиці); тобто, щоб перевірити звіт, треба перейти на кожну таблицю і натиснути в ній Перевірку.


Незважаючи на останній пункт, алгоритм створення ЄСВ повинен бути приблизно таким:


1. Натисніть "Новий звіт", виберіть категорію "ЄСВ", виберіть зверху потрібний період.
2. Відзначте галками титульний лист (обов'язково) і всі потрібні вам таблиці (наприклад 1 і 6), натисніть ОК.
3. Збережіть всі документи (кнопка зверху зліва). Бажано відразу зберегти всі відкриті таблиці і титул (не дивлячись поки що на помилки), щоб вони коректно з'єдналися в пакет.
4. Заповніть таблицю 6 (і інші в разі потреби, крім першої).
5. У таблиці 6 натисніть "Розрахунок", потім "Перевірка" (при необхідності виправте знайдені помилки і розрахуйте таблицю).
6. Збережіть таблицю 6, перейдіть до таблиці 1 (в іншій вкладці).
7. У таблиці 1 натисніть кнопку "Консолідація", потім "Перевірка"; збережіть таблицю 1.
8. Виділіть титульного аркуша, натисніть "Розрахунок" або поставте галки таблиць самостійно і збережіть документ.
9. Закрийте всі відкриті документи.
10. У списку звітів підпишіть пакет нового ЄСВ і відправте.
ПС. Трохи пізніше буде опубліковано інформаційне відео про подачі ЄСВ за новою формою.