Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Як бюджетній установі підтвердити статус неприбуткової організації

Як бюджетній установі підтвердити статус неприбуткової організації

25 листопада 2015

Як бюджетній установі підтвердити статус неприбуткової організації?

На це питання відповіла ДФС в листі від 12.11.2015 р № 25273/10 / 28-10-06-11.

Зокрема, ДФС зазначила, що відповідно до п.п. 133.4.1 ПКУ неприбутковою є організація (підприємство, установа) , яка одночасно відповідає таким вимогам:

  • створена і зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
  • установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (в результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
  • внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Включення і виключення неприбуткових організацій з Реєстру встановлює Кабмін.

До затвердження Кабміном Порядку ведення Реєстру, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Мінфіну від 24.01.2013 р № 37.

Включення неприбуткової установи та організації до Реєстру проводить територіальний контролюючий орган нижчого рівня за їх місцезнаходженням з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості згідно з п. 5 розд. I Положення № 37. Для внесення до Реєстру неприбуткова організація подає до територіального контролюючий орган за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою №1-РН згідно з додатком 1 до Положення № 37, а також копії установчих документів.

За результатами розгляду заяви, установчих документів територіальним контролюючим органом за місцезнаходженням неприбуткової організації приймається рішення про:

  • внесення, повторне внесення неприбуткової організації до Реєстру;
  • відмову у внесенні неприбуткової організації до Реєстру.

Таким чином, документом, що підтверджує статус неприбутковості, є Рішення про внесення організації до Реєстру, видане контролюючим органом ДФС за місцезнаходженням такої організації з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості. Документами, що підтверджують статус бюджетної організації, можуть бути:

  • положення про орган, установу чи організацію;
  • статут органу, установи чи організації, рішення про створення;
  • довідка (витяг) з ЄДРПОУ;
  • лист вищестоящого контролюючого органу, установи чи організації і т. п.