Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Як зміниться порядок подання фінзвітності з 2018 року

Як зміниться порядок подання фінзвітності з 2018 року

2 листопада 2017

Із 01.01.2018 ст.ст. 11 та 12 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XI, які визначають порядок подання фінзвітності, буде викладено в нових редакціях. Саме із цієї дати запрацює Закон України від 05.10.2017 р. № 2164-VIII.

Уточнюється, що фінзвітність підписуватиме керівник (власник) підприємства чи вповноважена особа у визначеному законодавством порядку та бухгалтер або особа, яка забезпечує ведення бухобліку підприємства.

Якщо бухоблік підприємства веде підприємство, що провадить діяльність у сфері бухобліку та/або аудиторської діяльності, тоді фінзвітність підписують керівник підприємства або вповноважена особа, а також керівник підприємства, що провадить діяльність у сфері бухобліку та/або аудиторської діяльності, або вповноважена ним особа. Однак відповідальність підприємства, що провадить діяльність у сфері бухобліку та/або аудиторської діяльності, визначається законом і договором про надання бухгалтерських послуг.

Фінзвітність підприємства, що становить суспільний інтерес, підписують керівник або вповноважена особа у визначеному законодавством порядку та головбух. Фінзвітність недержавних пенсійних фондів та інститутів спільного інвестування підписується в порядку, передбаченому законодавством.

При цьому відповідальність за своєчасне та в повному обсязі подання й оприлюднення фінзвітності несе вповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства й установчих документів.

Порядок та строки подання фінзвітності, консолідованої фінзвітності, звіту про управління та звіту про платежі на користь держави до органів державної влади визначатиме Уряд, для банків — НБУ.

Для мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницьких товариств і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, що зобов’язані складати фінзвітність за міжнародними стандартами, установлюється скорочена за показниками фінзвітність у складі балансу та звіту про фінрезультати.

Склад і форми фінзвітності, консолідованої фінзвітності, звіту про управління та звіту про платежі на користь держави підприємств (крім банків), фінзвітності про виконання бюджетів установлюватиме Мінфін за погодженням із Держстатом.

Фінзвітність та консолідована фінзвітність за міжнародними стандартами складатимуться на підставі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами.

Звіт про управління подаватиметься разом із фінзвітністю та консолідованою фінзвітністю в порядку та строки, установлені законом. У разі подання підприємством консолідованої фінзвітності подається консолідований звіт про управління. Від подання звіту про управління звільняються мікропідприємства та малі підприємства. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління нефінансову інформацію.

Підприємства, що контролюють інші підприємства (материнські підприємства), крім фінзвітів про власні госпоперації, зобов’язані складати й подавати консолідовану фінзвітність відповідно до НП(С)БО або МСФЗ.

Підприємства, що контролюють інші підприємства (крім підприємств, що становлять суспільний інтерес), можуть не подавати консолідованої фінзвітності, якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінзвітності не перевищують двох із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — до 4 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 8 млн євро;
  • середня кількість працівників — до 50 осіб.