Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » З 1 квітня - нова форма податкової накладної

З 1 квітня - нова форма податкової накладної

22 березня 2016

Уже з 1 квітня 2016 року слід буде використовувати нову форму податкової накладної (далі - ПН), затверджену Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.

Зараз коротко розглянемо нову форму ПН:

  1. Із заголовної частини накладної виключили дані про місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених розрахунків. Натомість з’явилися графи для відображення постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору.
  2. Замість 4-х розділів табличної частини - тепер лише два:Розділ А (рядки І-Х) - вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.
  3. У табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ».
  4. Зазнав змін перелік типів причин, за якими ПН не підлягає наданню покупцю.
  5. Прописані правила складання зведених ПН, не тільки по операціям, що мають безперервний або ритмічний характер, а також за випадками, по яким потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Згідно з п. 3 нового Порядку, усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації. Виходячи з цієї норми, з 1 квітня 2016 р., можна буде зареєструвати податкові накладні за березень 2016 р. та "запізнілі" тільки, якщо вони будуть складені за новою формою, затвердженою Наказом № 1307.