Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Зміна групи єдиного податку

Зміна групи єдиного податку

Як заповнювати декларацію, якщо змінювали групу єдиного податку  

 Наприклад, підприємець перейшов з 2-ї групи на 3-ю з 1 жовтня 2016 року. В такому разі він має подати декларацію за три квартали, незважаючи на те, що підприємці 2-ї групі звітують за підсумками року. А в декларації за рік він має заповнити два розділи: ІІІ, де слід вказати суми доходу, отримані на 2-й групі за три квартали, та IV, який заповнюється за підсумками роботи на 3-й групі.
Як у разі переходу з 3-ї групи на 2-гу врахувати дохід, заборонений для 2-ї групи
 Податківці зазначають, що в такому разі треба подати уточнюючу декларацію за останній звітний період, коли ви перебували на 3-й групі. І там відобразити суми доходу за забороненими видами діяльності для 2-ї групи, які були дозволені на 3-й. Таке уточнення призведе до збільшення оподатковуваного доходу і недоїмки з єдиного податку. Її слід сплатити за ставкою для 3-ї групи. Також треба нарахувати штраф. А якщо уточнююча декларація подається через 90 і більше днів після граничного строку сплати податку як підприємця 3-ї групи, то потрібно сплатити ще й пеню.
Якщо відбувся перехід з 2-ї групи на 3-ю, нічого уточнювати не потрібно, оскільки всі види діяльності, дозволені на 2-й групі, дозволені також і на 3-й.

В якому випадку слід подавати розрахунок за формою 1ДФ 

 Підприємці, які виплачували доходи фізичним особам — працівникам або контрагентам-ФОПам, мають подавати звіт за формою 1ДФ за квартал, у якому були такі виплати. Якщо ж їх не було — звіт не подається. У 1ДФ відображають суми нарахованих і виплачених доходів найманим працівникам, і мова йде не тільки про заробітну плату, але й про фінансову допомогу, вартість подарунків тощо. Також будь-які виплати фізособам, підприємцям і самозайнятим особам. Ще вказується податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, нарахований і перерахований до бюджету. Суми доходу вказуються з відповідною ознакою, наприклад, зарплата — це 101, виплати за цивільно-правовим договором — 102 тощо. Залежно від виду доходу і його ознаки відрізняється порядок його оподаткування. Часто при заповненні 1ДФ забувають вказати доходи, виплачені підприємцям-контрагентам, тому що переважно вони не оподатковуються. Але їх потрібно відображати у звіті 1ДФ. Інакше це буде порушенням порядку заповнення звіту.