Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Зміна номенклатури після передоплати:

Зміна номенклатури після передоплати:

20 листопада 2017

Зміна номенклатури після передоплати: РК + нова ПН?

Лист ДФСУ від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

При зміні номенклатури після передоплати платник оформляє «зменшуючий» РК до ПН, а за необхідності збільшення кількості позицій найменувань товарів/послуг складає нову ПН із зазначенням у ній таких нових позицій і дати складання, що відповідає даті настання першої події за такою операцією

Податківці не припиняють дивувати своїми консультаціями. Ось і цього разу. Здавалося, звичайна ситуація: зміна номенклатури після передоплати (до відвантаження) з «розширенням» позицій (наприклад, домовилися, що замість товару А відвантажуємо товари Б і В, при цьому загальна сума оплати не міняється).

Як чинили раніше? У такому разі обходилися одним РК*. У ньому виходило вмить поміняти номенклатуру і провести коригування: тобто товар А (рядком з «-») замінити на товари Б і В (рядками з «+»). Причому в порядковій гр. 1 цього РК в усіх трьох рядках (!) записували один і той же номер — що відповідає порядковому номеру товару А, що «міняється», з ПН. Тому якщо товар А в ПН мав, скажімо, порядковий номер «2», то і в гр. 1 РК усі три рядки нумерували: «2», «2», «2» (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 41, с. 33). Оскільки РК був «нульовим», його продавець реєстрував самостійно і він ніяк не впливав на ліміт покупця і продавця.

* А ось якщо було відвантаження, то номенклатуру міняли через РК і нову ПН, але цю ситуацію зараз ми не розглядаємо.

Що пропонують податківці? Тепер контролерам одного РК чомусь замало. Вони вважають, щокоригування треба проводити у два кроки: (1) через «зменшуючий» РК (знімаємо стару номенклатуру — товар А) і (2) нову ПН (на нові товарні позиції — товари Б і В). І аргумент якийсь дивний — нумерація: мовляв, у «порядковій» гр. 1 РК указують порядковий номер рядка з «коригованої» ПН. Невже контролерам ріже око одна й та ж нумерація рядків в РК? При тому, що ні Порядок № 1307, ні НКУ ніяк не помінялися. Проте такий варіант коригування вже зачепить (!) у сторін ліміт. Хоча у підсумку «зменшуючий» РК компенсує нова ПН.

Неначе контролери визнають тільки «полегшений» варіант коригування (скажімо, заміну товару А на Б). Оскільки досі в діючій БЗ 101.15 самі ж радять: при зміні номенклатури «порядкову» гр. 1 РК заповнювати двічі (!) по кожному з рядків (тобто і в рядку з «-», і в рядку з «+» указувати один і той же номер — що відповідає порядковому номеру рядка з «коригованої» ПН). Двічі. А тричі, виявляється, не можна?

До того ж контролери хочуть бачити нову ПН не поточною датою, а «старою» (передоплатною) датою першої події. А повертатися до неї взагалі неправильно! Тим паче, що так на рівному місці стануть загрожувати штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН продавцеві.

Як бути? Вважаємо за правильне колишній варіант коригування. Під операцію постачання за першою подією (передоплатою) була складена ПН. Далі її коригуємо за допомогою РК і складати ще одну ПН не потрібно. Адже «під» операцію вже є ПН! Тож для зміни номенклатури достатньо РК (з тією кількістю рядків, яка потрібна).

Якщо ж і дотримуватися «свіжих» порад контролерів, то нову ПН у будь-якому разі неправильно складати «старою» датою (передоплати). Оскільки тоді (!) аванс отримували за товар А (а не Б і В), а номенклатуру стали міняти зараз. Тож у такому разі доречніше говорити вже про новий договір і що нову ПН вже складаємо «свіжою» новою датою — під новий договір. Тим паче, що, наприклад, при перекиданні передоплати з одного договору на інший так чинити радили самі контролери (БЗ 101.15, лист ДФСУ від 02.03.2017 р. № 4341/6/99-99-15-03-02-15). Тому простіше тоді вже на постачання товарів Б і В укласти новий договір і провести залік!

array (
  'modx.session.created.time' => 1728151674,
)