Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Зміни до порядку заповнення та складання податкових накладних

Зміни до порядку заповнення та складання податкових накладних

19 січня 2017

Шановні користувачі!

Нагадуємо вам, що законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" № 1797-VIII від 21 грудня 2016 року внесено наступні зміни до порядку заповнення та складання податкових накладних:

  1. Відтепер код товару згідно з УКТ ЗЕД (а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг) є обов'язковим реквізитом податкової накладної.
  2. При цьому, (окрім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) можна зазначати код товару або послуги не повністю, а тільки першими чотирма цифрами відповідного коду (або більше).
  3. Протягом 2017-го року не будуть застосовуватися штрафи за помилки у накладних стосовно заповнення коду товару або послуги.

Ці зміни набрали чинності з 1-го січня 2017 року.

На жаль, поточна форма податкової накладної (а також розрахунку) не підтримує формат коду Державного класифікатора продукції та послуг, що робить фактично неможливим заповнення накладних на послуги у відповідності до зазначених вище норм. Це також означає, що навіть за умови підключення відповідного довідника до накладних у Сонаті, така ПН все одно не зареєструється на шлюзі ДФС.

Фіскальна служба проінформувала нас, що вони займаються вирішенням цієї проблеми, але не назвали строків її вирішення. Тож, нам залишається чекати нової форми податкової накладної (або змін у форматі поточної форми). Втішним моментом поки може бути тільки, те що за помилки у коді послуги у 2017 році податківці не повинні штрафувати платників.