Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » 10 основних змін в порядок обліку платників податків

10 основних змін в порядок обліку платників податків

27 жовтня 2015

16 жовтня набрав чинності наказ Мінфіну від 31.08.2015 р. № 747, яким затверджено новий Порядок обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників ПДВ.

З огляду на це, ДФСУ у листі від 23.10.2015 р. № 39139/7/99-99-11-01-01-17 нагадує про основні зміни.

Загалом,  податківці нарахували 10:

  1. Взяття на облік платників податків та передача до ЄДР даних про взяття їх на облік у контролюючих органах здійснюється у день отримання відомостей з ЄДР. Такими змінами забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин 
  2. Перелік документів, що подається нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, приведений у відповідність до положень статті 64 ПКУ зі змінами, внесеними Законом № 655-VII. 
  3. Перелік підстав для зняття з обліку договорів про спільну діяльність та договорів управління майном доповнено новою підставою – анулювання реєстрації як платника ПДВ за умови відсутності грошових зобов'язань і податкового боргу або після їх погашення. При цьому уповноважені особи за договорами про спільну діяльність та управителі майна за договорами управління майном, які на 16.10.2015 р. не зареєстровані платниками ПДВ, втратили ознаки платників податків за такими договорами: з 01 січня 2015 року, якщо вони не були зареєстровані як платники ПДВ за такими договорами або анулювання їх реєстрації як платників ПДВ за такими договорами здійснено раніше 01 січня 2015 року; з дати анулювання їх реєстрації як платників ПДВ за такими договорами, якщо таке анулювання здійснене після 01 січня 2015 року. Зняття зазначених договорів з обліку в контролюючих органах здійснюється за самостійними рішеннями таких органів (без подання заяви за формою № 8-ОПП). 
  4. У разі звернення платника податків може бути надано перелік контролюючих органів, у яких такий платник перебуває на обліку за неосновним місцем обліку. 
  5. Відомості щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юросіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ. У цьому випадку платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи. 
  6. Координацію заходів щодо зняття з обліку у зв’язку з припиненням юрособи, яка протягом року змінила місцезнаходження, пов’язане зі зміною адміністративного району, у тому числі формування та видачу довідок (повідомлень), проводить контролюючий орган, у якому платник податків перебуває на обліку за основним місцем обліку
  7. Перелік обставин заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юрособи доповнено новою обставиною «не завершені всі митні процедури». 
  8. Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізосіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення АТО, процедури та дії можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування. 
  9. У новій редакції викладено форму Витягу з реєстру платників ПДВ (форма № 2-ВР). Нова форма витягу структурована та доповнена реквізитами додаткового рахунка в СЕА ПДВ сільгосппідприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування. 
  10. Скорочено із 5 до 3 робочих днів строк для здійснення контролюючими органами заходів щодо реєстрації сільгосппідприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування та щодо виключення підприємства із реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування.