Замовлення успішно відправлено
Підтримка та консультації
Програма СОНАТА для звітності
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Приклади виправлення помилки в додатку 5 до податкової декларації з ПДВ

Приклади виправлення помилки в додатку 5 до податкової декларації з ПДВ

13 березня 2015

ДФСУ навела приклади виправлення помилки, допущеної у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ, яка не вплинула на числові показники декларації та підсумкових рядків такого додатка. Податківці нагадали, що виправлення помилок, які були допущені в додатку 5 до податкової декларації з ПДВ «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» (далі - Розшифровка) і не вплинули на числові показники декларації, здійснюється шляхом подання Уточнюючого розрахунку , до якого додається Розшифровка з позначкою «Уточнюючий». У цьому випадку в графу 4 УР переносяться показники податкової декларації з ПДВ, Розшифровка до якої уточнюється, до графи 5 - всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (відповідають показникам графи 4), а графа 6 не заповнюється. Виправлення помилок у записах контрагентів у Розшифровках проводиться способом коригування.

Приклад 1. Для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номера контрагента (покупця або постачальника) в уточнюючій Розшифровці:

1) повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком мінус (тобто сторнуються);

2) вказується правильний запис по операціях з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники); 3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Приклад 2. У разі необхідності зменшити / збільшити обсяг поставок і суму ПДВ, задекларованих за операціями з одним контрагентом, і, відповідно, збільшити / зменшити їх за операціями з іншим контрагентом, в уточнюючій Розшифровці:

 1) відображаються суми уточнення у розрізі контрагентів (зі знаком плюс відображаються не в повній мірі задекларовані суми по операціях з контрагентом, зі знаком мінус - зайво задекларовані суми по операціях з контрагентом);

2) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Приклад 3. У разі необхідності зменшити обсяг поставки та суму ПДВ у рядку «Інші» та доповнити у зв'язку з цим Розшифровку новим записом для платника податку - покупця в уточнюючій Розшифровці:

 1) операції з платником податку - покупцем за звітний період записуються повністю (включаючи вартісні показники);

2) в рядку «Інші» обсяг поставки та сума ПДВ зменшуються, сума уточнення зазначається зі знаком мінус (сторнується);

3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Приклад 4. У разі необхідності скоригувати обсяг поставки та суму ПДВ у рядку «Інші» та доповнити не в повній мірі відображені (зайво вказані) суми по операціях для платника податків-покупця в уточнюючій Розшифровці:

 1) зазначається сума уточнення збільшення або зменшення обсягу поставки та суми ПДВ по операціях з платником податку-покупцем зі знаком плюс або мінус;

 2) в рядку «Інші» обсяг поставки та сума ПДВ уточнюються (збільшуються чи зменшуються) зі знаком плюс або мінус;

3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

array (
  'modx.session.created.time' => 1732414925,
)