Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Застосування індивідуальних податкових консультацій

Застосування індивідуальних податкових консультацій

26 червня 2017

Індивідуальна податкова консультація надана у письмовій або електронній формі до 31.03.2017 р. (включно), звільняє платника податків від відповідальності, включаючи фінансову, за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31.12.2017 р.

Отримання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року

Порядок надання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року змінено та запроваджено Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій, - про це зазначає ДФС у Запорізькій області.

З цієї дати для отримання індивідуальної податкової консультації письмовий запит платника податків обов'язково повинен містити реквізити, визначені п. 52.1 ПКУ. У разі якщо звернення, не відповідає зазначеним вимогам, індивідуальна консультація не надається. Про це надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом "Про звернення громадян". 

 

Переглянути видані індивідуальні податкові консультації та їх статус можна через електронний кабінет платника на порталі ДФС України.

Доля податкових консультацій, наданих поадтківцями до 31 березня 2017 року

В цьому ж роз'ясненні обласні податківці нагадали про долю індивідуальних податкових консультацій, наданих у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно). Вони звільняють платника податків від відповідальності,  включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

А от з 1 січня 2018 року надана індивідуальна податкова консультація до 31 березня 2017 року (включно) не підлягає застосуванню.

При цьому, у разі скасування/зміни в майбутньому узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації, наданої до 01.04.2017 р., платник податків не несе відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню) (п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1797).

Порядок надання податкових консультацій визначений ст. 52 і 53 та п. 39 підр. 10 розд. ХХ ПКУ.