Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Чи зобов'язане підприємство подавати податкову звітність у разі призупинення діяльності на невизначений період або ліквідації?

Чи зобов'язане підприємство подавати податкову звітність у разі призупинення діяльності на невизначений період або ліквідації?

24 квітня 2014

На жаль, вітчизняна економіка переживає не найкращі часи. Багатьом власникам підприємств доводиться приймати рішення щодо призупинення діяльності або навіть ліквідації бізнесу. Чи зобов’язане підприємство подавати податкову звітність у випадку призупинення діяльності на невизначений період або ліквідації?

Нагадаємо, ліквідація підприємства відбувається, коли компанія перестає функціонувати і виконувати свій основний обов’язок – приносити прибуток. Причин цьому може бути безліч, зокрема реорганізація або банкрутство підприємства. Ліквідація може мати добровільний або примусовий характер. У першому випадку засновники самостійно приймають рішення про згортання бізнесу. Примусово фірма ліквідується, якщо її діяльність суперечила законодавству або здійснювалась без ліцензії. За таких умов банкрутство і ліквідація підприємства здійснюється судом.

Згідно зі ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податків, зокрема, зобов’язаний:

  • стати на облік у контролюючих органах у порядку, встановленому законодавством України;
  • вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків і зборів;
  • подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
  • сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.46.1 ст.46 ПКУ податкова декларація − документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною.

Пунктом 49.1 ст.49 ПКУ визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Він зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Отже, законодавством України не передбачено звільнення від обов’язку подавати податкову звітність платника податків, який призупиняє на певний період свою діяльність. Звітність подається до органів Міністерства доходів і зборів до моменту повної ліквідації платника податків.