Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Попередню оплату за одним договором врахували у продаж за іншим — коригуємо податкову накладну

Попередню оплату за одним договором врахували у продаж за іншим — коригуємо податкову накладну

30 січня 2018

Попередню оплату за одним договором врахували у продаж за іншим — коригуємо податкову накладну.

 Лист ДФС від 17.01.2018 р. № 196/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

За договором № 1 покупець здійснив авансовий платіж, на дату якого постачальник склав податкову накладну. Після спливу строку дії договору № 1 підприємства домовилися про залік попередньої оплати за цим договором у рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2 без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця.

За таких обставин постачальник має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату авансу, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ. Розрахунок коригування скласти на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, зарахувати як оплату вартості товарів/послуг за договором № 2. У графі 2 розрахунку коригування зазначити відповідну причину коригування.

Якщо за договором № 2 товари/послуги уже поставлені та на дату такої поставки складено та зареєстровано відповідну податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, за фактом зарахування попередньої оплати податкову накладну не складають. Інакше постачальник повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за договором № 2 і зареєструвати її в ЄРПН. Адже факт зарахування авансу за договором № 2 в рахунок оплати товарів за договором № 2 буде «першою подією».