Замовлення успішно відправлено
Замовити зворотній дзвінок

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ - І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
Головна » Новини та публікації » Увага! 5 (неділя) та 18 (субота) листопада можна буде зареєструвати ПН за І й ІІ половину жовтня

Увага! 5 (неділя) та 18 (субота) листопада можна буде зареєструвати ПН за І й ІІ половину жовтня

31 жовтня 2023

Нові строки реєстрації в ЄРПН застосовуються до податкових накладних/розрахунків коригування, граничний термін реєстрації в ЄРПН яких припадає на період з дати набрання чинності Законом №2876 (тобто з датою складання починаючи з 16 січня 2023 року), та діють тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано. 

Граничним днем для реєстрації ПН та РК за І половину місяця є 5 число наступного місяця, а за ІІ половину – 18 число. Отже, ПН і РК за першу половину жовтня можна зареєструвати до 5 листопада (включно), за другу половину – до 18 листопада (включно). І те, що останній день реєстрації субота або неділя, не проблема!

Нагадаємо, що відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинення ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Саме за цими правилами, якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Водночас за новою редакцією п. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації ПН та РК, триватиме з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.

Тож виходить, що 5 листопада (у неділю) та 18 листопада (у суботу) можна буде реєструвати ПН/РК за І й ІІ половину жовтня 2023 року відповідно. і зробити це можна буде протягом усієї доби.